17 gadsimta pilsētas māja Nīderlandē

Jan 12, 2016 Off Comments in Akmens māja, Atjaunota māja, Atpūtas māja, Brīvdienu māja, Ģimenes mājas, Lauku māja by
17 gadsimta pilsētas māja Nīderlandē
  1. gadsimta pilsētas māja atrodas vēsturiskajā centrā – Leidenā, Nīderlandē. Tā ir renovēta lai piedāvātu “pied-a-terre”(tulkojumā kājas uz zemes), pārim, kas ļoti daudz laika pavada ceļojot. Vācu studijas “Unknown Architects” sāka projektēt šo māju, izjaucot veco, sākot ar interjera sienu izjaukšanu.

Mājas jaunais dizains izmanto mēbeles, kas ir iebūvētas sienās lai mājai dotu atvērtāku platību un funkcionālu izkārtojumu. Neorģinālie griesti tika nolaisti lejā lai atklātu oriģinālās gaismas. Gaismas tika atstātas lai jaunu izskatu, kas ir iebūvētas mēbeļu elementos. Minimālistiskā kāpņu telpa savienojas ar augšējiem papildus stāviem, platībā 75 kvadrātmetri. Mājas pirmais stāvs ir apveltīts ar daudzfunckionālu izmantošanu, to var izmantot gan kā ofisu, gan kā dzīvojamo istabu vai guļamistabu viesiem. Maza noliktavas telpa tika izveidota lai atdalītu ieeju no priekšējās offisa platības.
Vannas istaba atrodas vienā telpas stūrī un otrā pusē arhitekti ir izveidojuši paaugstinātu pasēdēšanas vietu, zem viņas atrodas izvelkamā gulta priekš viesiem. Īpašnieki vēlējās virtuvi kā primāro sociālo vietu, kur pavadīt laiku. Arhitekti virtuvi uzbūvēja mājai tieši pa vidu, padarot to kā mājas sirdi. Mājas vidējais stāvs bija arī viss gaišākais ar lieliem logiem piegādājot daudz dabīgās gaismas. Puse no platības ir izmantotas priekš mēbelēm un papildus virtuves glabātuvei.