“Arado māja” – moderna kabīne no “Alchemy” arhitektiem

Dec 8, 2015 Off Comments in Atpūtas māja, Brīvdienu māja, Dzīvojamā māja, EKO māja, Koka mājas, Mājas, Mobīlā māja, Moderna māja by
“Arado māja” – moderna kabīne no “Alchemy” arhitektiem

Kāda violiste vēlējās skaistu māju, labi būvētu māju nomaļā vietā priekš viņas un sava bērniņa. Kabīne atrastos kukurūzas lauka malas, pie nelielas gravas. Tomēr sievietes budžets mājas celšanai bija ierobežots, tāpēc kabīnes struktūrai būtu jābūt pēc iespējas vienkāršākai un mazākai.

Viņas arhitekts Džefrijs Varners, no “Alchemy” arhitektiem, ieteica šo kabīni celt kā modulāro mājokļi, lai varētu vairāk kontrolēt materiālu un celtniecības izmaksas. Kabīne izskatās pavisam vienkārša tainstūra formā, ar vienu istabu un platībā tikai 31.2 kvadrātmetri. Būvei ir kompakta virtuve, kas atrodas vienā istabas malā un guļamvietas, kā arī noliktava otrā istabas malā. Plīts atrodas istabs vidū, kas dod nepieciešamo siltumu. Vannasistaba un labierīcības atrodas ārpus mājas. Divas mājas garās sienas ir no stikla, kuras iespējams bīdīt, aizvērt un atvērt. Mājai ir arī liels klājs vienā pusē un arī otrā mājas pusē. Mājas platums ir 14 kvadrātmetri, un arhitekti šos izmērus uzstādīja lai ļautu izmantot standarta-izmēra patio durvis un logus.
Struktūrisks dzelzs rāmis ir iekļauts šajā mājas būvniecībā, lai šo kabīni varētu transportēt pat ar stikla durvīm. Līdz ar veiksmīgu projekta izveidi, “Alchemy” arhitekti uzlaboja savas dizaina idejas lai izveidotu arī citas līdzīgas mājas kā šī. Šādu māju ir uzbūvētas simtiem, jo izmaksas ir ļoti zemas un kvalitāte ir ļoti laba.