Paneļu mājas ir zināmas jau izsenis, un katru gadu tās kļūs arvien populārākas un pieprasītākas. Paneļu mājas celtniecības uzņēmumi ir sākuši veidot daudz jaunu projektu, lai piedāvātu klientiem nepieciešamāko. Šīs mājas izvēlas tā iemesla dēļ, ka tās ir ļoti praktiskas un cenas ziņā pievilcīgas vidusmēra patērētājam. Uzņēmumi cenšas izstrādāt savas celtniecības tehnoloģijas tā, lai klientam sniegtu maksimālo kvalitāti pie mazākā materiālu, darbaspēka un laika patēriņa. Šī iemesla dēļ ražošanas process ir modernizēts un ir atrasti labākie risinājumi. Tas viss nebūtu noticis, ja klienti neatstātu savas atsauksmes. Lai uzņēmums augtu, ir nepieciešams uzklausīt patērētājus. Tas arī ir galvenais iemesls, kādēļ paneļu mājas ir kļuvušas tik populāras – klienti ir palīdzējuši attīstīties. Paneļu mājas celtniecības uzņēmumi ir ņēmuši vērā to, kādi aspekti ir visnepieciešamākie, ir uzklausījuši sūdzības un panākuši to, lai paneļu mājas atbilstu tam, par ko sapņo klients. Lai turpinātu progresu un palīdzētu arī citiem patērētājiem izvēlēties labāko, lūdzam atstāt paneļu mājas atsauksmes.

Lubs


Jau 3 gadu dziivoju koka panelju maajaa.
Atsauksmes tikai taas labaakaas,ljoti silta,ekonomiska/apkures zinjaa ekonomija gandriiz 2reiz lielaaka kaa muura maajai/
Pie retajiem miinusiem-augsta skanjas dzirdamiiba maajas iekshpusee/vareetu liidzeet papildus skanjas izolaacija/
Ja buutu atkal izveeles priekshaa,koka panelju,vai bloku,paliktu pie panelju....,leetaaka,ekonomiskaaka,ekologjiski labveeliigaaka....

Puķīte


Mēs paši celsim paneļu, bet,ja projekts nebūtu gatavs - noteikti karkasa māju. Tā labāk izskatās - iekšā tiek atstātas redzamas sijas, koka stabi. Koka karkasa māja šķiet ir nedaudz dārgāka. Bijām "Līvas grupa" ražotnē - tur esam noskatījuši kvalitatīvus koka logus,kāpnes un durvis par demokrātiskām cenām (vismaz logi un oša kāpnes jau nu noteikti tur ir lētākas kā citur!). Viņi taisa karkasa mājasm, vienu no tām mums rādīja un stāstīja,ielūkojāmies arī iekšā. Tas ir turpat uz vietas - Jaunpils centrā, aiz veikala "Līva" (???-vismaz man tā šķiet!) Sīkāk par komplektiem neko nezinu, bet siltuma uzturēšana ir atkarīga no tā cik lielu siltumizolācijas slāni liek māju sienās, jumtā (to taču visu var sarunāt uz vietas) Mēs savai paneļu mājai liksim150+50 mm minerālvati. Mazāk par 200 likt toč nevar - esmu lasījusi. Skaņas izolācija arī jāpārrunā-svarīgi to likt ne tikai uz grīdām starpstāvu pārsegumos, bet arī zem /virs katra no stabiem,sienām, jo ir tā saucamie 2-veidu trokšņi-soļu trokšņi un vēl otrs variants (kaut kā piemirsās tas nsaukums, ja atcerēšos-uzrakstīšu!)

Maverick_klons_Nr2


Nu man viena paziņa tādu tūlīt būs pabeigusi būvēt. Tā jau it kā ātri uzbūvēja, izskatās visnotaļ smuki, siltumizolācija ideāla (iekšpusē 200 mm stiklavates, ārpusē - 50 mm putuplasta) ... nu nezinu ... man jau gan liekās, ka mājas jābūvē no ķieģeļiem, blokiem un betona :)

Viens kuriozs gan bija - kad mana paziņa domīgi stāvēja pie durvju ailas un man vaicāja - vai likt koka ārdurvis, vai tomēr drošāk būtu metāla ? Uz to es atbildējau, lai liek metāla, bet ja man vajadzēs, tad es tām blakus ar kabatas nazīti sienā izgriezīšu caurumu un ieiešu iekšā pa to :)

Susurbērns


Mums ir koka paneļu mājiņa no Zemgales tehnoloģiskā centra! esam ļoti apmierināti!

Vermuts36


Teikshu taa, visas maajas ir labas, ja tiek ieveeroti visi nosaciijumi taas buuveeshanas laikaa. Redzot kaa buuvee pashlaik daudzas firmaas, maajas paardoshanai,....pasarg dievs taadu iegaadaaties....

Puķīte


Zemgales Tehnoloģisko Centru neiesaku-līgumi galīgi garām, pretīmnākšana nekāda, cenas nereālas - aizgājām no viņiem prom neparaksot līgumu. ā, un ātri nebūs-viņi savas mājas (2 kaimiņiem cēlusi tā firma!) sola nepilna gada laikā, bet pabeidz darbus aptuveni 2 gadu robežās. Nu tas tā, izlem pati-bet var iebraukt ar viņiem riktīgās auzās... U vēl-tagad tā firma, kas mums būvēs māju ir šokā-projektā nav būtisku detaļu, mājas pamati bez nopietnas hidroizolācijas... Nu, nu... Tagad tikai skrienu pa būvvaldi, saskaņot projekta izmaiņas...

Es nelobēju "Līvas grupu" (no viņiem pasūtīsim logus un durvis, varbūt arī kāpnes), ir vēl daudz labu firmu. Šī ir tā,kūras produkciju novērtējām dzīvē.:)

eedis


paneļa summu reizini ar 2.2-3 tā iegūsi reālo +- summu, ja protams nebūs dārgqais marmor un melnozola mēbeles :jester:

man tieši krustmāte gatavojas somu māju ņemt... bet nu vēl tiek šķēpi lauzti, draugam senči uzcēla somu māju... jā ir labi, silti, bet skaņas izolācija pasūdīga + vajag izplānot labu ventilāciju....

vairāk neko nevarēšu pateikt... ā un jāseko,lai kopā licēji nehaltūrē ar paneļu savienošanu...

Apsitis


Koka karkasa panelu maju mums uzcela "Majas tev" no Cesu puses. Karkasa cena 200 km2 majai 22 000 ls. Ar vinu celtniekiem esam vairak nekaa apmierinati, nemam vinus ari cik vien atlaj nauda pie parejiem darbiem. Siltinajums 200 mm Paroc ir pietiekosi. Majas tiek celtas pec Somu majas principiem, ar visiem somu standartiem. Pamatus sakam likt ap Janiem, ap Ziemassvetkiem ievaksimies (nepretendejam uz pilnigu pabeigsanu).

Pirkss


Arī man ir gāzes apkure. Pēc jūlija - 41.xx Ls mēnesī.
Pirmajā gadā LG iešķieba nenormālu vidējo patēriņu - 300 kubi, no pirksta laikam izzīda.
Pēc pirmā gada mums bija tāda pārmaksa, ka otro gadu 9 mēnešus neko nemaksājām.
Patreiz ir 167 kubi mēnesī

Lacainitis


parlieciniet mani, ka koka karkasa/paneļu māja ir labāka ,izturīgāka, ilgākdzīvotspējīga par "normālu" būvmateriālu celtu māju? un kur ir garantija, ka meistari to ir tehnoloģiski pareizi sastiprinājuši kopā? vai tad katru minūti stāvējāt klāt meistariem, kad montēja jūsu māju?

Papildināts 19.11.2008 01:28:51:
..arī Hjundai Getz pirmos gadus iet kā puķīte

Papildināts 19.11.2008 01:39:40:
morskaja_solj

Un diez cik solīja tām koka mājelēm, kuras stāv jau 100-150 gadus?

te tu iebrauci auzās, koka paneļu /karkasu mājas tad netaisīja, tās visas ir no guļbaļķiem, a tā jau ir cita tehnoloģija

tomy007


Nu kā jau tauta minēja, baigais mīnuss koka mājām ir skaņas izolācija.. Ja domā māju no koka- aizmirsti putuplastu. Kokam tas ir galīgi garām. Neelpo itin nemaz ar visām no tā izrietošajām sekām.
Kad pats štukoju par mājas celtniecību, tad viens no feinākajiem variantiem man likās no Aeroc blokiem. Ja ņem to biezo variantu(ja atmiņa neviļ- 37,5cm biezos), tad nav nekas jāsiltina. Dokors no ārpuses, izvelk iekšu un viss OK.

grr


Paskaties uz vācu viduslaiku mājām - karkass no koka un pa vidu pildījums - visādi atkritumi un smiltis. Visas smukās Vācijas / Austrijas / Šveices piparkūku mājeles ir ar šitādu tehnoloģiju būvētas. Un turās ne tikai 100 gadus :) :P

uz cementu ieekonomēt ir ļoti grūti, un ja tas ir , tad nekas traks jau nav noticis

Esmu redzējis gana daudz māju, kas mūrētas ietaupot javu - no ārpuses it kā neko, bet tai šuvē tā java labi ja ir 2 cm pa ārpusi. Ļauju minēt - kāda ir siltumizolācija tanīs šuvēs? Kā arī izdomā, cik viegli ir veikt iekšējo apdari un ielikt durvis un ieklāt grīdu mājā, kas samūrēta šķībi.

knopis

Esam beidzot nolēmuši tikt paši pie savas mājas, sev par pieejamāko variantu esam izvēlējušies Iesi koka paneļu māju. Pagaidām domājam starp diviem variantiem - māju AGATE un LOTE. Vai kādam ir šīs mājas? cik ar visu kopā izmaksā šāda tipa mājas, gan mazākā, gan lielākā? Vai AGATE nav drusku pamaza priekš ģimenes mājas? Paldies jau iepriekš par informāciju.

guntilona

Man top Lote! Neiesaku Agati. Mēs sākumā arī gribējām Agati, tad parādījas Paula, gribējām Paulu, tagad Loti un palikam pie Lotes! Nepietiek, ka tā jau kv.m diezgan maz, ieliekot riģipsi, tie vēl samazināsies par apm. 5kv.m. Mums par šito jau bija konflikts ar Iesi. Reklāmā, piem., Lotei ir dzīvojamā platiba 117kv.m, projektā būs 111.66kv.m.

Un ir vēl viens āķis, uz kura nedrīkst uzrauties! Iedevu saviem pamatu meistariem pamatu plānu, sāka likt veidņus, saprata, ka kaut kas neštimmē ar skaitļiem, izmēriem! Izrādās, Iesi iedevuši nepareizu pamatu plānu, iedomajies? A ja mūsu meistari to nebūtu pamanijuši? Jo ir vēl tāda lieta, ka pirkuma līgumā bus punkts - ja pamati nav atbilstoši Iesi prasībām, viņi tos pielabo un piestāda reķinu, kurš 5 dienu laikā jāapmaksā, tāpēc uzmanīgi!!! Jo beigās sanāks, ka viņi iedos nepareizi, tu uztaisīsi un tad vini pateiks, ka izdarīts nepareizi! Pats firmas direktors Arturs teica, ka viņiem ir bijis gadijums, kad meistari uztaisa pamatus, viņi atbrauc un secina, ka tie ir galīgi garām, pārtaisa un tam cilvekam tie pamati esot izmaksājuši dubultā!!! Un šito Arturs stāstīja, pirms secinājām, ka pamatu plāns nepareizs! Tad sapratām viņu darbu strategiju, kā nopelnīt! Labi tas, ka mūsu meistariem viens čoms no Iesi bija nedaudz pazīstams, caur viņu viņš uzzināja mājas projektētājas telf., jo paši Iesi apgalvoja, ka viss esot tur kārtībā.

apsitis


Pavisam noteikti sanak letak. Mes gan celam caur citu firmu, jo panelis labaks, cena tada pati.

"Majas tev" - karkasa cenā nesošās sienas (siltinājums ir 200 mm akmens vate nevis 150 mm, plus Isoplaats, kas ir elpojosaks krietni par OSB, un Hard rigipsis, nu un visas pleves), jumta konstrukcijas siltinātas. Pašiem jātaisa apmetums un jumta segums, kā arī protams pamati un iekšsienas (vai arī taisi caur to pašu firmu). Karkasa cena tādām mājām kā Iesi projekti (viens stāvs, +/- 110 km2) ir kaut kādi 17 000 ls, varbūt pat lētāk, atkarībā no projekta. Mums ir 160 km2, divi pilni stāvi un vēl garāža - pa 23 000 ls. Turklāt projektu izvēlamies, kādu gribam kaut vai no poļu katalogiem un viņu arhitekts pielāgo karkasa būvei par velti!

Karkasa uzstādīšana, atvešana ir jau cenā.

Saliekot visus par un pret, mums sanāca, ka šī firma ir izdevīgāka. Izņemot varbūt gadījumu, ja apmierina jau Iesi izstrādātie projekti, kur nekas nav jāmaina. Un tomēr siltinājums ir par maz 150 mm..