Somu mājas vienmēr iesaka izvēlēties tiem, kuri vēlas patiesi kvalitatīvus dzīvošanas vai uzturēšanās apstākļus. Šīs mājas ir energoefektīvas un kalpo gadu desmitiem ilgi. Somu māju celtniecības veids ir bijis viens no pieprasītākajiem tieši tādēļ, ka šim celtniecības veidam ir tik daudz pozitīvu atsauksmju. Cilvēki par somu mājām mēdz teikt, ka nav labāka un drošāka ieguldījuma savā nākotnē. Šīs mājas saglabā savu vērtību daudz ilgāk, jo to patentētais un pēc jaunākajām tehnoloģijām un metodēm izveidotais celtniecības materiāls un celtniecības tehnika ir iespējams visenergoefektīvākā un kvalitatīvākā, kādu celtniecības uzņēmumi var piedāvāt. Somu mājas ir piemērs, kā celtniecības uzņēmumi ir ņēmuši vērā lielākās klientu sūdzības un problēmas ikdienas dzīvē, kas saistās ar māju ekspluatāciju. Somu mājās ir izveidots patīkams mikroklimats, tajās vienmēr ir siti un komfortabli, tajā pašā laikā tās ir ļoti ekonomiskas. Šīs tehnoloģijas celtniecības uzņēmumi un patērētāji, kuriem interesē jaunas mājas celtniecība, aicina Jūs pievienot somu mājas atsauksmes.

Viesis


Dzīvoju Somu māja jau vairāk nekā 3 gadus. Man patīk un apmierina. Tīeši neprognozējamais trekno gadu cenu kāpums celtniecībā lika mums izvēlēties jau it kā gatavu koka karkasu māju, jo līgumu ar iesaldētu rūpnīcas komplekta cenu noslēdzām 2007.gada rudenī, māju sākām celt 2008.gada pavasarī, nodevām eks. 2009.jūnijā. Varbūt ar savu šī brīža pieredzi mājas celtiniecības projekta vadīšanā un kaut cik prognozējamām celtniecības cenām būtu pieņēmusi savādāku lēmumu - piemēram individuāli konkrētam zemes gabalam projektētu māju, bet toreiz mums likās, ka mēs to nepacelsim celtn. buma dēļ, kad bija izlaidušies kā celtnieki, tā arhitekti. Gadu cēlām tāpēc, ka bija lažas celtniecības procesā, ko nācās novērst, kas nav nekādā saistībā ar izvēli somu māju, bet tā mēs nočakarējam visu vērtīgo vasaru ...

Par Somu māju - ļoti svarīgi ir saprast, ka rūpnīcas komplekts ir tikai mājas karkass - ārsienas ar iestrādātiem logiem un durvīm ar "melno" jumtu, kas gadu var stāvēt bez īsta jumta uzklāšanas. 1.5 stāva variantā tikai ar siltinātām 1.st. sienām, par jumta stāva siltinašanu domā un maksā pats, taču tas bija toreiz, tagad mūsu mājas kompl. vairs it kā nevar nopirkt, varbūt tagad ir stingri nodalītas 1.st . un 2.st. mājas, nekādi izbūvētie bēniņi, jo 2 st. mājām ir siltināti abi stāvi, tāpēc arī lielāki cipari. Mūsu gadījumā nebija nesošo starpsienu, tāpēc šai kastei ar jumtu arī nebija nekādu iekšienu, tikai pārseguma kopnes - 1 līdz 2 nedēļu laikā tiek uzsliets perfekts šķūnis, kurā paslēpties, no lietus, vēja un sniega. Pamati jāreķina klāt papildus, tāpat visas starsienas, kāpnes, abu stāvu grīdu pīrāgs, grīdas un jumta latas, iekšējā un ēkas ārējā apdare. Logiem nav ailes un līdz ar to arī palodzes, toties paši logi ir perfekti -- īsti logu mersedesi, alumīnija rāmis ārpusē, koka paketnieks iekša, no ārpuses neatverami, perfekta skaņas un siltuma izolācija, protams, ka tās nav nekādas vitrīnas no grīdas līdz griestiem. Pie ārsienām neko montēt nav ieteicas, jo tā var sačakarēt somu ārsienu perfektu pīrāgu, visas starpsienas un iekšējās elektorinstalācijas jāplāno ar noteiktu soli ap 40 vai 50 cm. Stipri jadomā par ventilāciju, mums rekuperācijas sistēma, bet varbūt var iztitk arī ar regulāru logu virināšanu.

Mūsu mājā, kaut koka karkass, ir laba skaņas izolācija, bet tās ir papildus investīcijas, papildus reģipsis uz ārsienām, abpusēji dubultais starpsienām, dubultdubultīgais vannas istabām, kā arī uzlikām betona dakstiņa jumtu, kas spiež māju un nekas nerezonē.

Nams perfekti pārcieta pirmo faktiski max. plānoto Somijas ziemu pirms diviem gadiem, kad mūsu divslīpu betona dakstiņu jumts uz 80 mm kopnēm ar soli ap 1 m bez nesošajām starsienām noturēja gandrīz 1.5 m biezo sniega segu bez tīrīšanas. Ir arī ļoti silti, man tas ir svarīgi, vid. 22 grādi ziemā, pa nakti neko nedzesējam ar t pēc plkst. nespēlējamies, gāzes patēriņš 200 m2 ar 160-170 m3 vid. gadā.

Tīeši tāpec uzskatu, ka Somu mājas galvenā pievienotā vērtība ir 40 gados somu būvnieku rēķinātie un pārrēķinātie tehniskie risinājumu, gaumīgās nama augstuma, garuma un platuma proporcijas, kas bieži pietrūkst mūsu arhitektu veikumā, nekas nav samudrīts. Daudzi saka, ka māja no ārpuses izskatās neliela, bet iekšā ir tik daudz vietas un plašums.

Viesis


Somu māja patiešām rekomendē tos plātņveida, bet mums ir lentveida, jo ir dalītā apkure - siltās ūdens grīdas un radiatori istabās arī pirmajā stāvā, tāpēc, ka bija iespēja izvēlēties arī gāzes apkuri. Bijām iedomājušies, ka baigi regulēsim siltumu, siltās grīdas tik ātri neatdzisīs/neuzsils, kā arī būs uz sitltajā grīdām baigie putekļi, nevarēs paelpot, gribējās arī dēļu grīdas, jo kur siltās grīdas, tur mums alā slīpētais betons, kur radiatori - tur oškoka grīda. Ja nebūtu iespējams gāzes pieslēgums, kā arī nepastāvētu teritoriāli ierobežojumi, tad būtu likuši siltumsūkni ar plātņveida pamatiem ar dabīgā linoleja segumu, pret siltām koka grīdam man ir aizspriedumi ...

liidziiga


Mums Somu mājai iet jau 9 gads. Galvenaiss pluss, ka māja ir ļoooti silta. Ātri uzsilst, labi tur siltumu. Mums ir siltumsūknis. Ventilācija varētu būt labāka, bet par cik man patīk svaigs gaiss, tad bieži turu logus vaļā, arī ziemā, tādejādi gaiss mājā turās labs. Bet nu kad kādreiz paceļojam, atgriežoties gaiss ir riktīgi sastāvējies. Nav nevienas plaisas (kādas mēdz būt koka mājām, kad tās sēžās) Kompakta. Patīk logi un durvis. Izvēlējāmies tāpēc, ka toreiz tas sanāca vislētāk. Bet nu kopumā joprojām esam apmierināti.

Vellata


Vakar saņēmu Somu mājas tāmi mājai līdz atslēgai. Visticamāk, ka ņemsim rūpnīcas komplektu un pārējos darbus darīsim paši, piesaistot uz lielāko darba apjomu nolīgtus darbiniekus. Vēl gaidām tāmi no Vitbūves. Iespējams, ka aptaujāsim vēl kādu.

Myriam


Par kādu summu/m2 Somu māja sola uzbūvēt līdz atslēgai?

Vellata


110 kv. - ap 55 000 Ls + PVN, neskaitot apkuri, ārējo kanalizāciju un elektrību utt.

liidziiga


Nē, Somu māja netaisīja "līdz atslēgai". Somu māja tikai salika rūpnīcas komplektu. Starpsienas, iekšdarbus, jumta segumu, ārējo apdari taisīja citi. Vairs īsti neatceros, bet, laikam, jumtu lika vieni, starpsienas + iekšdarbus otri, un ārējo apdari trešie. Finālā aprīlī sākās darbi, septembrī ievācāmies.

eedis


man tieši krustmāte gatavojas somu māju ņemt... bet nu vēl tiek šķēpi lauzti, draugam senči uzcēla somu māju... jā ir labi, silti, bet skaņas izolācija pasūdīga + vajag izplānot labu ventilāciju....

Pirkss


Nu man ir "somu māja" - karkasene.
Jau 4 ziemas pārdzīvotas, ieskaitot 2005-2006 gada ļoti auksto ziemu.
Nesūdzos. Labi tur siltumu, maz jākurina.
No mīnusiem varētu minēt diezgan vājo skaņas izolāciju...

Pats necēlu, 186 kvm2 pilnībā ekipēta (bez virtuves iekārtas un žoga+bruģa) māja kopā ar 1204kvm2 zemes 2005. gada sākumā maksāja ap 89000Ls.
rēķinu, ka pašizmaksa bija apm. puse.

Trakajos gados par savu māju varēju dabūt virs 240K Ls :rofl:
Vajadzēja tirgot nost :mrgreen:

martinez


Par norvēģu hvz, bet somu mājas gan ir pilnīgs čau
Paneļi glabāti zem klajas debess atmosfēras kaitīgā ietekmē, palodzes iekšpusē nava, kkādas kartona durvis un tml. ģešovkas. Liekas, ka nevis somu mājas, bet leišu mājas

guntilona


iesi.lv koka karkasa mājas ir lētākas un labākas, vienīgais tas, ka tur īsti nevar ticet kvadratūrai, ka srakstīta neta...ja piemeram māja Lote tur ir 117kv.m, tad nopērkot būs 111kv.m.bet tur vismaz ir visas starpsienas un jumts

mēness


"iesi.lv koka karkasa mājas ir lētākas un labākas" un no kurienes šāds secinājums??? Labākas kādā ziņā? Nu tas ka iesi mājiņām ir starpsienas, tas ir pluss, bet karkasa kvalitāte somu mājai ir stipri pamatīgāka un labāka. Somu mājām gan svarīgi ir pareizi profesionāli salikt to māju. Īstenībā sarakstīt var gari un plaši, liels tik slinkums. Ja varētu ko konkrēti uzjautāt - atbildētu. Mana priekšrocība, man ir abas mājas, gan somu, gan Iesi māja. Somu mājā dzivojam jau 4 gadus, Iesi mājiņa ir kā saimniecības - viesu mājiņa. Tā kā jautā. Atbildēšu

Nemejs


Ir divi uzņēmumi- "Somu māja Inženieru birojs"un "Somu māja Tehnobirojs". No otrā iesaku izvairīties.

DUNAGA


Mums būs(ir) iesi.lv māja. Vēl tikai iekšdarbi līdz galam jāpadara un varēsim tur dzīvot.
No visiem piedāvātajiem variantiem palikām tieši pie šīs firmas. Kādu gadu pabijām dažādās vietās-firmās, kuras piedāvā mājās, ievācām info, bet tomēr nosvērāmies par labu iesi.lv. Tas pats interesantākais man šķita, ka no ārpuses māja izskatās maza, bet iekšā ir plaši, vismaz mūs pilnībā apmierina un vēl arī svarīgi bija tas, ka tajā cenā ietilpst arī starpsienas, logi, tai skaitā jumta logi un visas durvis. Māja ir

Mums ir māja "Agate", gandrīz 80 m2, ar grīdas paneļiem un siltumsūkni (gaisa) 19 tūkstoši. Un plus vēl jumts un visi iekšdarbi.

Ralfina mam.


Mums ir Somu māja un pagaidām varu teikt tikai to labāko. Viss bija izdarīts laikā un bez jebkādiem ČP

Elza


"mēness" Somu mājā dzivojam jau 4 gadus - kā ir ar bēdīgi slaveno baumu par nekur neliekamo somu mājas skaņas izolāciju? Proti, ja vienā mājas galā runā pusbalsī, otrā gulēt nevar.

mēness


Nu runāšanu gan nedzird! Bet kad sīki pa 2 stāvu joņo klupdami krizdami tad troksnis ir. Beeet, šai sakarā gribētu iebilst, ka tas jau atkarīgs kā izbūvē tās starpsienas, jo kā jau te tika minēts Somu mājām ir tikai karkass, starpsienas taisa pēc tam tie, kas dara pārējos darbus. Un tad nu ir pašu ziņā cik spēcīgas skaņu izolācijas riktēt........ :)

kush


Kolosaala maajinja.. :ok: Mums ir Oma 116 ar paaugstinaato jumtu. Ljoti kompakta, silta, iekaartojums ljoti eerts. Mums pa visu pirmo staavu siltaas griidas :ok:

Lincins


Somu mājām kvalitāte ir vienkārši ideāla. Es vēl joprojām nebeidzu priecāties par mājas ekonomiskumu ekspluatācijā, siltumnoturību ziemā un kaut kādu mistisku spēju saglabāt normālus apstākļus karstā vasaras laikā bez jebkādiem kondicionieriem. Tiesa mājas celšanas laikā man bija liela škrobe uz somiem, jo šķita, ka daudzas lietas ir galīgi garām, tad tagad secinu - pilnīgi nepamatoti es tā domāju, jo katrs celtnieks tak noliek līdz pēdējam iepriekšējo darbu.

kush


Jociigi, pret mums gan attieksme bija ideaala, ljoti forshs pusis bija, lai gan lieki nepljurksteeja, tas taisniiba, lietishkji viss notika. Veda muus skatiit jau uzceltaas maajas pa visu Riigas rajonu.Tagad gadu dziivojam maajaa, bet veel uztur sakarus, apjautaajas, kaa dziivojas, suuta kartinjas uz sveetkiem.. :ok: Bijaam arii citaa firmaa, tur tieshi taapeec nepanjeemaam maaju, ka nepatika paarspiileetaa laipniiba un pljurksteeshana. Mees tomeer izveelamies sev maaju un negaidam, lai mums aizbaaztu ausis ar batoniem. Man patiik, ja izveeli atstaaj manaa zinjaa un somu maajaa taa arii bija - nejuta to "sava uzspieshanu" un pierunaashanu..;) Bet, kas pats svariigaakais - ka maajinja tieshaam ir kolosaala un ljoooti siltumizturiiga. Nesaprotu, kaapeec visos forumos tiek apspriests, ka shiis maajas ir aukstas.. Muljkjiibas.. Mums ir ljoti neliels maksaajums par elektriibu, lai gan uz elektriibu kurinam un maajaa 24 graadi.. ;)

kush

Oma 116 ir 1staavu maaja, ko itkaa var paredzeet kaa 2staavu, otro staavu izbuuveejot kaa jumtistabinjas. Bet, njemot karkasu par 3000Eiro daargaaku, jumts ir augstaaks, tas noziimee, ka sanaak normaals otrais staavs - 2 istabas, vannas istaba, koridoris un skapis 2. staavaa..

Istabas nav par mazu? Kaadas nu kuram prasiibas.. Mums pilniigi pietiek. Un patiik. Maajiiga sajuuta, nav lieku plashumu.

Papildus sienas nesiltinājāt? Ne-e. Nav nekaadas vajadziibas, siltumu ljoti labi tur.

Kāds Jums apkures veids? Jonu katls. Kopeejais elektriibas reekjins maajaa ziemaa uz 80Ls.

Kā ar skaņas izolāciju? Ir ok. Galvenais starpsienaas salikt vati, 2 regjipsha kaartas..

Nav gaisa apmaiņas un ir nepieciešama laba ventilācija. Kā Jums ar šo problēmu? Nu, shis ir fakts.. Ventilaacija ir tieshaam vajadziiga. Istabaam ir veedlogi, kas paredzeeti veedinaashanai. Mums veel nav ventilaacija. Ir vannas istabaa visparastaakais variants, bet secinaajaam, ka s*** un jaadomaa kas labaaks. Tas patiesiibaa taads vieniigais miinuss, ko es arii tieshaam vareetu mineet. Bet dziivot netraucee. Itkaa veedinam telpas daudz, nekaada mitruma gaisaa nav.

Kādi Jums pamati (cik dziļi un plati)? Uz shito gan nevareeshu atbildeet.. Īsteniibaa naaca meistari, meeriija peec projekta un lika tos pamatus. Tad Somnieki atbrauca un uzlika virsuu karkasu..

kush


Gala cipars jau atkariigs no katra prasiibaam, iespeejaam utt. Mees visu daram ljoti taupiigi un paarsvaraa viirs pats visu taisa un remontee.. Bet 100 000Eiro iekljauties nesanaaca..

Alisite


Sveiki!

Vai ir tāda iespēja somu māju pasūtīt pa taisno no Somijas,es domāju,ka tas būtu lētāk nekā šeit pat uz vietas Latvijā pirkt.Varbūt kāds zinās pateikt!

Paldies.

KarlopapaTrīs reizes mini vai Tev būs mājai garantija, ja liks neautorizēti meistari? Nē. Tieši tāpēc arī Somu māja ir nodibināta Latvijā.

Un kāpēc domā, ka Somijā mājas maksā lētāk?

FA


Es uz neko tādu neparakstītos. Man ir Somu māja no LV kantora un esmu apmierināta, kā te man viņu salika. Tāpat taču no Somijas nāk, 1 un tā pati ražotne. Kapēc jāmeklē apkārtceļi? Ja nepatīk LV piedāvājums, ņem katalogu un norādi, kuru tieši gribi, saliks un atsūtīs.

Portiz


ar ko tad MUUUUUUSU atshiras tik dikti no Somijas?

Majas der ari musu aptakljiem. Viss atkarigs no siltinashanas, apkures, bet kaut ka neesmu manijusi sudzamies tos, kurus zinu, kam tada maja ir...

Bezpajumtnieks


Mājas problēmas risinājumu meklējumos vēl viens cenu vērojums.

Tātad - gatavās koka karkasu mājas - izzīdu visu info no tirgus kāds Latvijā vien ir pieejams.
Vietējo ražotāju čum un mudž gan ss.lv līmeņa, gan puslīdz solīdi kantori.
Ja kāds ir līdzīgos meklējumos, tad es tam aiztaupu trīs nedēļas laika un dodu īsceļu - somu māja.

Pašam par to bišķi škrobe. Mēs esam kokapstrādes lielvalsts un tas varētu būt labs Latvijas produkts ar augstu pievienoto vērtību un konkurētspējīgu cenu. Bet nav.

Cenas .lv ražojumiem ar Omatalo produkciju ir ļoti līdzīgas lai neteiktu, ka tādas pašas. Jā mēdz būt šķietami par m2 lētāk, bet tad tas lētums ir uz to, ka koka logi aizvietoti ar PVC, materiāli mazāk pārliecinoši utt. Savukārt projekta risinājumi (stils, dizains) vietējiem ir pilnīgi nebaudāmi, tieši tāpat kā www pārdošanas resursi. Visi sakās eksportējot un būvējam pa Skandināviju, bet atverot saitus šausmas vien rēgojas.

Ja kāds no latviešu ražotājiem te iemaldās, tad draudzīgs padoms no neiegūtā klienta - dabūjiet somu majas katalogu un nolieciet uz galda saviem pirmsrevolūcijas projektētājiem. Tad varbūt arī aizies tā lieta.

Jau iepriekš atvainojos, ja kādu patiešam labu projektu un ražotāju palaidu garām. Bet ja tā - tad mārketings jāuzlabo.

aaaa


Somu māja jau ir tikai siltināts karkass un logi/durvis, nekas vairāk. Pārējais tāpat ir jādara/jāorganizē pašam, tāpat kā visas citas karkasenes. Tos somu logus jau var atsevišķi nopirkt, man pašam tādi ir. Taisi no gāzbetona - sanāks noteikti lētāk, turklāt karkasenēm ir milzīgs mīnuss - mājas gala kvalitāte ir tieši atkarīga no visu mezglu pedantiskas iestrādes (pie mūsu darba kultūras - vai nu sģelai sam, vai mission impossible), siltināta gāzbetona gadījumā tas tā nav. Un noteikti sanāks arī lētāk.
Par projektiem runājot - pats savulaik pētīju Somu māju projektus - nu man gan tur nekas prātīgs neizlikās, iekštelpu plānojums visprātīgākais bija nošpikojams no internetā pieejamiem poļu tipveida projektiem. Gatavu projektu tu nepaņemsi, pašam viss ir jāizdomā - pie tam pats svarīgākais - pilnīgi viss - kur teļļuks stāvēs, kur būs rozetes, kur stāvlampa, kur dīvāns, cik liels un kāds, kur kompis un kur puķupods. Vēlmēm tad attiecīgi jāpiezīmē klāt iekštelpu plānojums. Saku no pieredzes un garantēju, ka pēc uzbūvēšanas tu teiksi 100% to pašu.

Bezpajumtnieks

aaaa, somu māja, tāpat kā citas ir dabūjama arī komplektācijā "līdz atslēgai". Bet arī plikā rūpnīcas komplektā ir nianses, kvalitātē, konstrukciju proporcionalitātes harmonijas, utt. Tostarp arī mezglu punktīga nostrāde. Nav jau tā, ka vietējā ražojumā nevar dzīvot, bet ja reiz pērc gatavu produktu par pusdzīves kredītu, tad gribās tirgus labāko piedāvājumu. Un somu māja ir labāka. Un pat ja viņa nebūtu labāka, tad .lv ražojums vienkārši nedrīkst maksāt tikpat.

Gāzbetons ir ideāls pašbūvētāja materiāls, bet man kaut kā koka izstrādājumi tīk labāk. Nezinu kā to izskaidrot, bet es gāzbetona celtnes atpazīstu caur jebkuru apdari. Kaut kāda bloku uzspiestā augstumu, platumu un aiļu izmēru attiecība nāk līdzi tām celtnēm. Kocenei ir vairāk individualitātes.

Salmi jau tā pati karkasene vien ir. Vai pildrežģis. Tas der ja dzīvojam laukos ar lauku ritmu un lauku iespējām. Man bail, ka Rīgā aizbāzt rāmi ar salmiem būs dārgāk par vati.

aaaa

Es kā pilntiesīgs karkasa mājas uzbūvētājs un īpašnieks varu droši teikt, ka otrreiz es celtu no gāzbetona un siltinātu ar vati. Un par 99% esmu gatavs teikt, ka tieši tāpat teiksi Tu pēc dažiem gadiem. Neuzķeries uz krāsainiem bukletiem, ko Tu šobrīd dari, es arī savulaik kārtīgi pētīju Somu māju, kaimiņos te vienu cēla. Ko līdz, ka paneļi ir kvalitatīvi, nodrošināt viengabalainu iestrādi ir praktiski neiespējami. Atceries, ka ar naglu tvaikizolācijas plēvē izdurts caurums izved no ierindas 1m2 vates siltinājuma. Tad lūk, somenei un citām gatavajām paneļi nāk atsevišķi, pa gabaliem, un starp tiem paliek šķirba. Turklāt atrast labu elektriķi, kas Somu mājā būs gatavs savilkt elektrību - gud lak, redzēju, kā te kaimiņos ņēmās. Un atceries - elektriķis tev plēvi visu krustu šķērsu sagraizīs, jo tur ir ārkārtīgi grūti kvalitatīvi savilkt vadus - tas, ko viņi raksta, ir pilnīgs fufels, lai parāda dzīvē tos paneļus un parāda, kur ir vadiem frēzējumi panelī - tādu nav! Reģipsī izgriezīs rimbuļus rozetēm un visu plēvi, kas tieši zem reģipša saplēsīs. Gāzbetons tādā gadījumā jau pats kā materiāls ir siltumizolējošs un nesošs, kamēr karkasniecei 1mm šķirba un caurums uz āru garantēts. Ai nu labi, dari kā gribi, bet pēc dažiem gadiem atnāc un pakomentē tepat forumā. Karkasnieci var celt kaut kur Zviedrijā, kur celtnieki tādas māk celt un kur elektriķis saprot, ka plēvē neko nedrīkst sabojāt - pie mums neviens principā un fundamentāli nesaprot ne tvaikizolācijas, ne hermētiskuma jēgu.
Un ļoti silti iesaku vai nu 1-stāvīgu, vai 2-stāvīgu, nekādus savietotos jumtus - to tev neviens un nekad kvalitatīvi nenosiltinās.

Bezpajumtnieks


Tur jau tā lieta, ka vietējā industrija piedevām visam nemāk sevi pārdot, nav smuku katalogu, nav pārliecinošu interneta lapu, nav smuku māju griezumu vai eksterjera risinājumu, nav viegli dabūjamu tāmju vai gala cenu piemēru. izziņas iegūšanas process ir ilga kantoru apzvanīšana un tad kaut kādas druskas izstāsta un sasūta meilos. vai es to visu esmu izkonspektējis? Protams, ka nē. Bet pēc vairāku nedēļu čakarēšanās izkristalizējās viedoklis, ka pārliecinoša cenas un kvalitātes attiecība ir somu mājai. Ar vismazāko iespējamību uzrauties uz aaaa norādītajiem riskiem no sliktas montāžas, utt. Cenas kā jau minēju lïdzīgas. Bet pie tādas brendu un kvalitātes atšķirības kaut kāda noneim angāra ražojumam ir jāmaksā uz pusi lētāk, lai man būtu interese tur turpināt diedelēt tāmi un ņemt riskus.

Tikai pircēja viedoklis. Nav nekādas intereses vietējos blamēt.