“Blackpool” džungļu meža māja, no “Paterson” arhitektiem

Mai 27, 2015 Off Comments in Atpūtas māja, Brīvdienu māja, Četrstāvu māja, Dzīvojamā māja, Konteineru māja, Māja mežā, Mājas, Moderna māja by
“Blackpool” džungļu meža māja, no “Paterson” arhitektiem

“Blackpool” māja tika dizainēta jaunam pārim, kas vēlējās savu māju būvēt nomaļā džungļu paradīzē. Ar “Paterson” arhitektu palīdzību viņiem tas izdevās, un jaunā māja atrodas Vaihakas salā, Jaunzēlandē. Lielākais izaicinājums ceļot šo māju, bija limitētais budžets, kas bija ierobežots, tāpēc nācās kārtīgi izplānot izmaksas un nepieciešamos materiālus, lai māja būtu moderna, vienkārša bet ne pārlieku dārga.

Līdz ar nevienmērīgo reljefu un kokiem, arhitekti nolēma māju celt vertikāli orientētu, tieši tāpēc mājai ir dalītā-līmeņa dizains. Dzīvojamā istaba, kas atrodas viszemāk no visām istabām, ir sadalīta divās platībās, un tur pat ir arī virtuve. Mājas kāpnes noved jūs līdz bēniņiem, kur iespējams aplūkot lielisko džungļu ainavu. Kāpnes palīdz arī nokļūt līdz mājas esošajai vannas istabai un guļamistabai, kas ir paša mājas augšā. Mājas četru stāvu platībai ir 81 kvadrātmetru kopējā platība.

Mājas viesistaba sevī ietver arī atpūtas stūrīti, kur ir diezgan ērti un patīkami mācīties vai lasīt. Blakus esošais logs dod ļoti noderīgu dabīgo gaismu un svaigu gaisu. 

Mājas apdare jeb ārpuse ir klāta ar melno metālu, kas tika izmantots lai samazinātu mājas kopējās celšanas izmaksas, kā arī, melnā krāsa lieliski palīdz saplūst ar apkārt esošajiem kokiem. Šī māja ir lieliska priekš dzīvošanas ar ģimeni vai atpūtai ar draugiem.