“Casa box”, maza māja ar dažādiem kontrastiem

Jan 8, 2016 Off Comments in Atpūtas māja, Betona māja, Brīvdienu māja, Dzīvojamā māja, Moderna māja, Neparasta māja by
“Casa box”, maza māja ar dažādiem kontrastiem

“Casa box” māja dod iespaidīgu pirmo iespaidu. Gaiši baltā kuba formas māja ir novietota blakus lielam tumšam akmenim. Skatoties tuvāk, ir iespējams redzēt vairāk kontrastus.

Modernā kastes konstrukcija tiek atbalstīta ar tradicionālām akmens sienām, un gludās virsmas ir papildinātas ar rupjiem un tekstūriskiem materiāliem.

Arhitekti Alans Ču un Kristiano Kato dizainēja “Casa Box” lai aizvietotu iepriekšējo veco akmens māju, kas atradās tajā vietā. Vecā māja atradās nedaudz tuvāk ielai un nebija tik labi novietota priekš ventilācijas un gaismas.

Jaunā māja ir pavisam maza, tās kopējā platība ir 36 kvadrātmetri. Augšējā stāva “kaste” ir pārsvarā domāta tikai priekš guļamistabas un maza vietiņa ir atvēlēta priekš pasēdēšanas.

Paceļot guļamistabu uz otro stāvu, tas deva iespēju izbaudīt skaisto skatu, kas pavēras no mājas augšpuses. Zem guļamistabas, starp akmens atbalstītajām sienām ir virtuve un pusdienošanas platība. Vannas istaba atrodas pašā mājas aizmugurē, “ierakusies” kalna pusē. Kamēr jaunā māja ir tālāk no ceļa, vēl jo projām bija privātuma problēmas, spiežot arhitektus logus izvietot nevis mājas priekšpusē bet sānos.
Materiāli mājas celtniecībai tika izvēlēti balstoties uz izmaksām un pieejamību uz salas, arī tas, cik labi šie materiāli saderās. “Casa Box” mājas celtniecībai, materiāli pārsvarā bija akmens, kastes, koks un stikls. Liela daļa no koka tika iegūts no pārstrādātajiem materiāliem.