“Ēna”, moderna solārā māja

Apr 20, 2015 Off Comments in Atpūtas māja, Brīvdienu māja, Dabai draudzīga māja, Dzīvojamā māja, Eko koka mājas, EKO māja, Energoefektīva māja, Koka mājas, Mājas, Moderna māja, Neparasta māja, Solārās sistēmas mājas, Viesu māja by
“Ēna”, moderna solārā māja

Koka struktūra, un lielie solārie paneļi, kas klāj “Ēnas” jumtu veido lielisku mikroklimatu un energo-efektīvu māju, kas izmanto šo tuksneša karstumu un sauli. Pārējās sienas veido ēnu no izveidotajām horizontālajām koka restītēm. Neskatoties uz to, ka speciālas restītes ir izveidotas ēnai, paceļot paneļus virs jumta, to efektivitāte palielinās jo gaisa plūsma ir palielināta.

Ienākot mājā, iekšienē ir viena guļamistaba 79.1 kvadrātmetru liela. L-formas dzīvojamā platība sevī ietver virtuvi vienā pusē, un brīvi izmantojama platība otrā pusē. Saliekamā stikla siena, ļauj dzīvojamo platību palielināt un izmantot daudz ērtāk – iekšas un āras aktivitātēm. Brīvā platība var tikt izmantota arī kā pasēdēšanas vieta vai mājas ofiss.

Dabīgas māls uz interjera sienām dod “Ēnai” modernu tuksneša aestētiku. Māls arī palīdz uzturēt relatīvu gaisa temperatūru, lai būtu ideāls komforta līmenis. Vēl viena no modernām īpašībām šai mājai, ir tās kūstošā ledus izmantošana mājas atdzesēšanai. Ūdens ir sasaldēts un uzglabāts nosiltinātā tvertnē. Naktīs, pēc karstās dienas māja tiek atdzesēta. Ledus tiek izmantots arī kā ledusskapja dzesētājs priekš pārtikas un dzērieniem.