“Eukaliptus” māja ar pasakaino skatu

Mai 26, 2015 Off Comments in Dabai draudzīga māja, Dzīvojamā māja, Eko koka mājas, EKO māja, Energoefektīva māja, Ģimenes mājas, Māja kalnos, Mājas, Solārās sistēmas mājas, Torņa māja, Vienkārša māja by
“Eukaliptus” māja ar pasakaino skatu

Šī mazā māja atrodas Mantiguera kalnos, Brazīlijas austrumrietumos. Klienti, jauns pāris, vēlējās lai arhitekts dizainē dabai-draudzīgu māju. Māja sevī ietver pasīvo solāro sistēmu un kopumā ir būvēta tikai no koka, kas tika ievākti no pārstrādātiem kokiem mežā.

Mazajai mājai ir 50 kvadrātmetru platība. Guļamistaba, vannas istaba un dzīvojamā istaba ir izkārtota viena pēc otras, lai tām visām būtu iespēja palūkoties uz skaisto ieleju, kas paverās kā burvīgs dabas skats. Lai samazinātu iespēju tikt traucētam, māja ir pacelta no zemes virsmas ar koka/metāla stabiem. Piekļūšanai mājai, ir izveidots neliels tilts, kas dod iespēju tikt uz “augsti” novietotās būves.

Kamēr Brazīlija ir zināma ar tās tropisko klimatu un augstajiem kalniem, to reģioniem ir pielāgotas gada temperatūras apstākļu maiņas. To zinot, klienti vēlējās izveidot pasīvo solāro siltināšanu, kas ieviesta arhitektūrā. Pats sarežģītākais bija tas, ka jaunais pāris nevēlējās sevi atklāt no klāt esošā ceļa, kad tie vēlas apskatīt skaisto aleju. Arhitekts tam izdomāja lielisku risinājumu – izveidojot neparastus rindu stāvu līmeņa logus līdz ar balkona pusi.