Iespaidīgi zemu izmaksu konteinera māja ģimenei no “JYA” arhitektiem

Dec 10, 2015 Off Comments in Dzīvojamā māja, Energoefektīva māja, Ģimenes mājas, Konteineru māja, Mājas, Maza māja, Mobīlā māja, Neparasta māja by
Iespaidīgi zemu izmaksu konteinera māja ģimenei no “JYA” arhitektiem

7 cilvēku ģimene Ziemeļkorejā tagad dzīvo pilnīgi jaunā kuģu konteinera mājā pateicoties īpašām dizaina un struktūra prasmēm no “JYA” arhitektiem un finansiālā pabalsta no Korejas bērnu fonda. Šīs divas organizācijas ir strādājušas pie trīs šādiem projektiem lai uzlabotu dzīvošanas apstākļus piekš nabadzīgām ģimenēm, parasti atjaunot to esošo māju. Šajā gadījumā, ģimenes vecā māja bija ļoti bēdīgā stāvoklī un tādēļ tika nolemts uzcelt māju no nulles.

Kopējais projekta budžets nedrīkstēja tikt pārsniegts, tāpēc “JYA” arhitektiem bija uzdevums uzbūvēt pēc iespējas lētāku, bet ar kvalitāti un izmantojamību apveltītu māju. Tieši tāpēc viņi izdomāja būves materiālus izmantot no kuģu konteineriem. Divi konteineri tika izmantoti lai izveidotu duālo dzīvojamo istabu un guļamistabu, kamēr trešais tika izmnatots priekš virtuves, vannasistabas un veļas telpas. Trīs konteineri, kas sevī ietvēra tikai 44.6 kvadrātmetru platību bija nepietiekama platība priekš tik daudz cilvēkiem. Tāpēc arhitekti noklāja visu māju ar telts-tipa ārējo struktūru priekš “māja mājā” dizaina. Apvalks deva siltināsanas efektu un nelielu papildus platību.
Virtuves konteineris tika pavilkts prom no pārējiem konteineriem lai izveidotu nelielu platību priekš ārējās izejas. Viens no konteineriem tika noklāts ar jumta klāju, piedāvājot vēl platības kur pavadīt laiku vai izvietot nepieciešamās lietas. Interesantais jumt un dažādās mājas krāsas sniedz patīkamu vidi gan bērniem gan pieaugušajiem kas dzīvo šajā mājā.