Jahtas tipa “mikro villa” no “SHARE” arhitektiem

Jan 9, 2016 Off Comments in Atpūtas māja, Brīvdienu māja, Dzīvojamā māja, Moderna māja, Neparasta māja by
Jahtas tipa “mikro villa” no “SHARE” arhitektiem

Šī mazā atpūtas māja ir pārsteidzoši tuvu Viennas centram. Tā atrodas “Alte Donau”, blakus lineārā ezera daļai, kas tika atrauta dēļ plūdiem. Tur ir lielas apartamentu ēkas tikai 200 metru attālumā, no kurām var redzēt ezeru un pretī arī parku un banku, tas būtu viegli aizmirst, ka atrodaties blīvā pilsētas rajonā.

Mazā atpūtas māja aizņem nelielu būvlaukumu, apmēram 11 pēdu zem ielas līmeņa. Lai ierobežotu skatu uz māju, jumta daļa tika atstāta zemu, dažas pēdas virs gājējceliņa. Ar šādie mājas iestatījumiem, “SHARE” arhitekti spēja izveidot 45 kvadrātmetru lielu platību. Viņi nodēvēja šo struktūru kā “mikro villu”, piedāvājot visas nepieciešamās ērtības priekš pilna laika dzīvošanas mazā platībā. Arhitekti stāstija, ka mājas dizains bija iedvesmots no dārgajām jahtām, nospriežot ka ir vajadzīgs balts, spīdīgs interjers, koka terase un leņķa logi..
Mājas baltais “tērps” turpinās iekšpusē. Kombinēts ar lielajiem logiem un gaismu, kas atstarojas no ūdens un tās interjers ir ļoti spīdīgs. Katram ir sava garša uz dizainu un gaumi, taču mēs balansējām balto ar skaisto koka krāsu, kas kopumā deva brīnišķīgu skatu. Zemākais dzīvojamais stāvs apvieno virtuvi un tajā ir pusdienošanas galds. Mājai ir arī maza vannas istaba, kas ir novietota zem kāpnēm.