Jauna māja, būvēta tradicionālajā japāņu stilā

Jūl 15, 2016 Off Comments in Atpūtas māja, Caurspīdīga māja, Dzīvojamā māja, Ģimenes mājas, Māja mežā by
Jauna māja, būvēta tradicionālajā japāņu stilā

Šī nelielā māja atrodas mežainā vietā Daisen kalna pakājē Japānas rietumos. Lai arī projektēti mūsdienu vajadzībām, mājoklī iekļauti veclaicīgi japāņu māju elementi. To projektēja Osumi Yuso arhitektu birojs, kurš pazīstams ar savām zināšanām tradicionālajā japāņu arhitektūrā. Nelielās mājas iekšējā platība ir 74.7m2. Apgrieztais stāvu plāns dzīvojamo zonu kopā ar vienu no divām guļamistabām ir paredzējis augšstāvā. Tradicionālie japāņu siju un stabu rāmji un bambusa griesti ir nozīmīgi augšējā stāva dizaina elementi.

Kompaktā virtuve ir atdalīta no dzīvojamās istabas ar iebūvētu ēdamgaldu un sienas nišu ledusskapim, kura tā dūkšanu nelielajā telpā padara netraucējošu. Īpaši veidotā virtuves iekārta lieliski izskatās kopā ar pārējām koka detaļām.

Otra guļamistaba atrodas apakšstāvā kopā ar sanitāro mezglu, kur vannasistaba no tualetes ir atdalītas atsevišķi. Apakšējais stāvs ir mazāks par augšējo, vienā mājas galā atstājot vietu mašīnas novietošanai.

Gar abiem stāviem stiepjas “engawa” – īpašas verandas, kuras pasargā jumta dzegas. Klasiskajās japāņu mājās engawa kalpo kā ārējais gaitenis starp istabām, arī kā papildus dzīvojamā zona mērenos laikapstākļos. Shoji aizslietņa vietā ir bīdāmas stikla durvis, kuras paver telpu uz engawa, krietni palielinot dzīvojamo platību.

Mājas vidū engawa paplašinās, veidojot iekštelpas lieveni un atdalot augšstāva guļamistabu no dzīvojamās istabas. Pamīšus no ciedru koka un stikla strēlēm veidoti bīdāmi slēģi var tikt aizvērti no engawas ārpuses. Tos aizverot, engawa kļūst par starpzonu un pasargā nelielo māju no sliktiem laikapstākļiem.