Klejotāju dzīve, konteinera viesu māja | Studio ARTE

Aug 6, 2016 Off Comments in EKO māja, Energoefektīva māja, Konteineru māja by
Klejotāju dzīve, konteinera viesu māja | Studio ARTE

Šī koši oranžā viesu māja atrodas zem koka skatuviskajā Algarves reģionā dienvidu Portugālē. Šis ir pirmais miteklis no arhitekta Arnolda Arsena (Studio ARTE) iedomātās līnijas, kur mājokļi veidoti no pārtaisītiem kravas konteineriem.

“Klejotāju dzīve” konteineru mājas ir paredzētas, lai nodrošinātu ekonomiskas un pārvietojamas dzīvojamās vietas, un var tikt ražotas, izmantojot dažādus apdares materiālus.

Būvēta no 12 metrīga kravas konteinera, šīs viesu mājas platība ir 29.7m2. Izņemot vannas istabu vienā galā, tā ir viena liela, plaša istaba, kura kalpo gan kā dzīvojamā, ēdamā un guļamā zona. Šajā mājā nav virtuve, jo tā ir viesu māja pakārtoti galvenajai mājai tajā pašā īpašumā, tomēr tieši tai blakus atrodas āra virtuve. Lai Algarves saulainajā klimatā mazo mitekli uzturētu vēsu, virs konteinera ir vēl viens jumts ar ventilācijas vietu, kurš pasargā konteineri no tiešiem saules stariem.

Sānu sienā tika izveidots milzīgs atvērums, kurā ievietotas bīdāmas stikla durvis, atļaujot dzīvojamo istabu paplašināt uz terasi, kura pārklāta ar buru audeklu. Arhitekts terasi projektējis kā īstu āra istabu ar stingri novilktām robežām, kuras nostiprina ēnotā struktūra un aizkari. Pārvēršot terasi par istabu, tai pat laikā aizvācot vizuālo barjeru starp terasi un iekšieni, tā tiek uztverta kā dzīvojamā zona, divkāršojot mājokļa šķietamo izmēru.