Lēta brīvdienu māja La Maison au Bord de L’Eau

Jūl 16, 2016 Off Comments in Brīvdienu māja, Dabai draudzīga māja, Dzīvojamā māja, Ģimenes mājas, Māja jūras krastā, Maza māja, Neparasta māja, Pludmales māja by
Lēta brīvdienu māja La Maison au Bord de L’Eau

Ietekmīga arhitekte un dizainere Šarlote Perianda 1934.gadā iecerēja izveidot La Maison au Bord de L’Eau arhitektu konkursā par lētu brīvdienu māju masām. Lai arī viņas projekts ieguva otro vietu, acīmredzot, tas bija priekšā laikam. Kamēr tiesnešiem tas patika, tikmēr darba ļaužu gimenēm, kurām projekts bija paredzēts, gan ne. Viņa izveidoja daudzas pludmales mājas bagātiem klientiem, tomēr arhitektes pirmatnējais projekts tika realizēts tikai 80 gadus vēlāk.

Kad modes nams Louis Vuitton radīja Periandai veltītu modes līniju, viņi vēlējās radīt kādu no tās nerealizētajām idejām, tā tika izvēlēts La Maison au Bord de L’Eau. Māja tika iepriekš izgatavota Itālijā, ar kuģi pārvesta uz Floridu un atklāta Maiami pludmalē 2013.gadā starptautiskajam Design Miami dizaina šovam.

Māja ir veidota no diviem pretī novietotiem spārniem, starp kuriem atrodas ar buru audeklu apēnota terase. Vienā pusē atrodas virtuve, ēdamā un dzīvojamā zona, otrā – divas guļamistabas un vannasistaba. Visām istabām ir izeja uz terasi caur bīdāmām stikla durvīm, saīsinot iekšā – ārā dzīvošanas jēdzienu. Ar terasi gaiteņa vietā vajadzība pēc apgrozīšanās iekšā tiek samazināta.

Mājokļa iekārta ir Periandas veidotas 30-to un 40-to gadu reprodukcijas. Lai dienas laikā atbrīvotu dzīvojamo platību, gultas daļēji var iebīdīt speciālos padziļinājumos zem skapjiem. Ja skapji būtu iebūvēti ar mugurām viens pret otru, tad zem tiem būtu pietiekami daudz vietas, lai novietotu vienu papildus gultu.

Lai mājas būves izmaksas būtu zemas, Perianda projektēja abus spārnus kā nelielas šķūnīšiem līdzīgas konstrukcijas. Tie ir tik nelieli, ka gadījumā, ja tiek iepriekš izgatavoti citā vietā, tos var transportēt ar kravas mašīnu.