Māja Fukawā | SUPPOSE DESIGNE ofiss

Mar 2, 2015 Off Comments in Dzīvojamā māja, Ģimenes mājas, Konteineru māja, Mobīlā māja, Moderna māja, Neparasta māja, Pagalma māja, Torņa māja by
Māja Fukawā | SUPPOSE DESIGNE ofiss

Kad jūs atrodaties mežā, jūs varat redzēt savā priekšā kokus un starpās, kas veidojas blakus esošiem kokiem, jūs redzat vēl citus kokus un starp tiem vēl citus. Taču pēc konkrēta skaita, jūsu skats pilnībā nobloķējas. Koki, kas pārklājās viens ar otru, rada sajūtu, ka mežš turpinās bezgalīgi un tu nevari pateikt cik tālu tas ir. Tas liek mežam izskatīties lielam, garam, pat tad ja redzi tikai mazu daļu no tā. Pēc arhitekta Makoto Tanijiri domām: “Cilvēki iztēlojās konkrētu telpu daudz lielāku, ja nevar noteikt tai precīzu izmēru.”

Ar šo māju, Tanjiri apliecināja šo teoriju. Māja tika dizainēta priekš četru cilvēku ģimenes Hirošimas priekšpilsētā. No ārpuses tā ne ar ko neizceļas, tā izskatās piemīlīga parasta smilškrāsas bloku māja. Tikai negabarīta priekšējās durvis slēpj to, kas atrodas iekšpusē. Interjers ir pavisam cita lieta. Saplākšņa kastes ir sakrautas viena virs otras šķietami pēc nejaušības principa. Tās stiepjās no lejas stāva līdz pat jumtam. Kastes, kas sastāv no guļamistabām, vannasistabu un skapjiem, atzarojas no kāpnēm, kas ievietotas mājā pa vidu spirāles formā. No dažiem leņķiem, saplakšņa struktūta līdzinās milzu kokam un guļamistabas ar mazajiem lodziņiem izskatās pēc koka namiņiem. Struktūras šķietamā nekārtība un ierobežotie skati kastēs un starp tām, liek mājai izskatīties daudz lielākai, nekā tā ir patiesībā.

Augšējās kastu virsmas ir labi izmantojamas. No katras bērna guļamistabas stiepjās trepes, kas iet uz šo mazo laukumiņu augšpusē. Un pērējo kastu virsmas ir izmantojamas kā iekšas terases. Šīs iekšas terases nodrošina daļēji privātas telpas priekš lasīšanas un strādāšanas. Tās ir it kā atvienotas no dzīvojamās platības, tajā pašā laikā vizuāli viss ir pārredzams.

Tieši šo stratēģiju, kas ir pielietota šai mājai, būs grūti piemērot citu mazu māju dizainiem. Lai vai kā, ir citi veidi kā likt mājai izskatīties lielākai, kā, piemēram, piedāvājot limitētu pārskatu uz tālākajiem istabas stūriem.