Māja mežā “Mar Azul”, veidojis BAK Arhitekti

Apr 3, 2015 Off Comments in Atpūtas māja, Brīvdienu māja, Dzīvojamā māja, EKO māja, Energoefektīva māja, Ģimenes mājas, Koka mājas, Māja mežā, Mājas, Moderna māja, Vasaras māja, Vienkārša māja, Vienstavu māja by
Māja mežā “Mar Azul”, veidojis BAK Arhitekti

Šī mazā māja atrodas netālu no Mar Azul, piekrastes ciematā, uz dienvidiem no Buenosairesas. Tā tika ievietota priežu birzī un lai kokus necirstu nost, vietām grīdā un jumtā tika izgriezti caurumi, lai priede varētu tur ietilpt. BAK arhitektu mērķis bija izveidot zemu izmaksu un izdevīgu uzturēšanās vasaras māju.

Mājā ir divas guļamistabas, tai ir tikai viens stāvs un 67 kvadrāmetri. Izkārtojums ir ļoti unikāls priekš nelielas mājas ar to, ka BAK arhitekti izveidoja vannasistabu pašā centrā istabas plānam. Pārējās istabas ir izvietotas apkārt tai. Tā vien šķiet, ka tā varētu būt nemākulīga brīvās vietas izmantošana, taču māja fotogrāfijās ir attēlota diezgan plaša. Slīdošās durvis ļauj virtuvei un privātajām telpām tikt nošķirtām no dzīvojamās zonas, ja tas ir nepieciešams.

Betons tika izvēlēts, kā galvenais strukturālais materiāls, jo tam ir zemas izmaksas, izdevīgas uzturēšanas priekšrocības un ar savu pelēcību spēj saplūst ar dabas krāsām. Nepastrādāts betons dod interjeram askētisku izskatu, bet sienām un griestiem tas pievieno dažādas papildus rakstzīmes ar faktūru.

Ārējās sienas dzīvojamā telpā ir pilnībā stiklotas, lai nodrošinātu maksimālu gaismu, tumšā meža ielenkumā. Divi lineārie jumta logi nostādīti pret vannasistabas sienām un tas ļauj saulestariem salūzt pret sienām un ienest gaismu tieši mājas centrā.