Eko moduļu koka karkasa mājas

Meklējat māju, kas ir ērta, dabiska, augstās kvalitātes un ātri pieejama? Pievērsiet uzmanību koka karkasa moduļu mājām. To būvniecībā izmanto tikai ekoloģiskus koksnes ražotus materiālus. Koku karkasa mājas rada veselīgu mikroklimatu un rūpējas par jūsu komfortu. Enerģija, kas uzkrājās mājā, atstāj pozitīvu ietekmi uz jūsu labsajūtu un palielina dzīves tonusu. Jau no seniem laikiem koks tika uzskatīts par cēlu un godamu celtniecības materiālu, kas rūpējas par svaigu gaisu mājās un izraisa tikai pozitīvas emocijas. Arī mūsdienās meistari piepūlas, lai radītu maksimāli ekoloģisku dzīves vietu cilvēkam. Tā rezultāta palielinās videi draudzīgu, dabīgu materiālu izmantošana būvniecībā. Koksne ir viena no nedaudzajiem materiāliem, kuru bieži izmanto celtniecībā, lai padarītu māju ekoloģisku, vienlaikus tā saudzē apkārtējo vidi un pozitīvi ietekmē mūsu ekoloģisko stāvokli.

Moduļu māju būvniecība kļuvusi populāra pateicoties celtniceības ātrumam un projekta saskaņošanai. Kā vienmēr, jūs varat izvēlēties starp tipveida vai individuāliem projektiem. Šāda tipa mājas var tikt izmantotas kā atpūtas mājas, brīvdienu mājiņas un vienkārši dzīvojamās ēkas.

Kāpēc izvēlēties eko koka apbūvi?


Atskatoties uz mūsu vēsturi var redzēt, ka koka pielietojums vienmēr ir bijis atbilstošs mūsu klimatam, to bijavienkārši pielagot izmantojot atbilstošās apstrādes tehnoloģijas un izcelt tā cēlumu noteiktajā arhitektūras stilā. Apskatot ēkas, kas ir mums apkārt, mēs redzam, kā ir veidojusies mūsu vēsture. Jā, šodien mēs vairs neizmantojam masīvkoku baznīcu, piļu vai citu sabiedrībai nozīmīgo ēku celtniecībā, tomēr mums joprojām patīk dzīvot koka mājās.

Kur var sastapt eko koka mājas?

Pilsētas vide


Visvairāk ar koka arhitektūru izceļas Nereta, Krāslava, Ludz, Tukums, Aizpute, Viļaka, Cēsis, Ape, Kuldīga, protams, neatpaliek arī mūsu mīļākās pilsētas Rīga un Jūrmala. Jebkurā Latvijas malā jūs viegli varat atrast dažādus koka arhitektūras piemērus, tostarp vienkāršās koka mājas, mājas no guļbaļķiem vai stāvbaļķiem, apšūtas ar dēļiem fasādes. Viss kopā tas rada vienkārša skaistuma un labas estētikas iespaidu.

Atšķirībā no citām valstim, koka arhitektūras zvaigznes, ko var sastapt Latvijā, bieži vien ir radušās nevis valsts attīstības dēļ, bet tajā laikā valdošās politikas dēļ. Ļoti ilgi šāda veida apbūve nebija pieprasīta un daudzas vēsturiski nozīmīgas koka ēkas palika novārtā un netika nojauktas tikai tāpēc, ka to nojaukšanas process bija parāk sarežģīts.

Rīgas priekšpilsētās sastopamas mājas arī šodien priecē tūrsitu acis, neskatoties uz kariem un ugunsgrēkiem. Tajās mēs redzam dzīvu koka arhitektūras ilgalaicīgu potenciālu, kas ir izmērams ne tikai vienā, bet vairākos gadsimtos.

Lauku mājas


Senos laikos mūsu senči cēla sētas mājas no guļbaļķiem, jo tas bija lēti un šādas ēkas lieliski iederējās apkārtējā vidē. Arī mūsdienās tas ir viegli iegūstamais kokmateriāls ar augstu kvalitāti. Pelnīti guļbaļķu celtniecība pieder pie senākajām būvniecības tradīcijām.

Nereti blakus saimnieka mājai cēla arī dažādas mazākas saimniecības ēkas. Šodien dzīvs paraugs viensētas koka arhitektūrai ir Brīvdabas muzejs, kas iedvēsmo mūsdienu arhitektus veidojot projektus ainaviskā vidē laukos.

Mērķis jeb arhitekta ikdienas un izaicinājumi


Mēs dzīvojam laikā, kad dabiskie būvmateriāli kārtējo reizi ir piedzīvojuši atdzīvināšanas etapu. Neskatoties uz dažādu mūsdienu materiālu pieejamību, mēs tomēr atgriežamies pie dabas un dodam priekšroku koka grīdām, koka logiem un masīvkoka nesošajām konstrukcijām. Stilistiskā nozīmē, izmantojot koka elementus vai būvmateriālus, mēs padaram telpu emocionālāku. Koks ir silts, personisks, unikāls, jo tā šķiedras struktūra un tonis ir neatkārtojams. Reizēm koka zīmējums liekas jocīgs, tas ir liekts vai apaļš, tomēr nevienā citā materiālā jūs neatradīsiet neko līdzīgu. Koka mājas vienmēr izvēlas tie cilvēki, kuriem vēlas individuālu nevis standarta risinājumu, ja runa ir par patstāvīgu dzīves vietu. Kamēr mēs rūpējamies par mūsu mēžiem, tikmēr koks bija un paliks visaktuālākais būvmateriāls.