Guļbūves mājas

Nevienam nav noslēpums, ka koks ir pazīstams ar savu „elpu“, kas palīdz sabalansēt gaisā atrodamu skabekli un saglabāt ptimālu gaisa mitrumu. Guļbūves ir sēnākais koka māju būvniecības veids, ko izmanto arī mūsdienās. Visi labumi un siltums, kas piemīt koka mājai, ir iespējami pateicoties koka materiāla īpašībām. Pie tam, tas ir skaits un katru dienu priecēs jūsu acis, vienlaikus neprasot lielus ieguldījumus siltumizolācijā.

Ja jūs būvējat māju vai vasarnīcu ārpus pilsētas vai piepilsētas robežas, izvēle par labu guļbūvju celtniecībai var kļūt arī par veselības un prestīža jautājumu. Ir pieradīts, ka cilvēks, dzīvojot guļbaļķu mājā, mazāk sastopas ar plaušu vai sirds slimībām, jo būvējot koka ēku tiek izmantoti tikai ekoloģiski tīri materiāli.

Ekomāja – mājoklis bez kredīta


Neskatoties uz nelielu izmēru, mājas ir gaišas, ar mazu siltumenerģijas patēriņu, jo ir būvētas ar koka karkasu un siltināti ar ekovati.

Dzīvojamās, lauku un ģimenes mājas


Vai atceraties, cik labi smaržo koka mājas? Tas netikai rada komforta sajūtu, bet arī kalpo par mitruma regulētāju, tādējādi panākot veselīgu un dabīgu iekšējo kliematu.

Jūs varat noteikt baļķu kvalitāti pēc tā diametra, uz kā noteikti nevajadzētu taupīt. Būvējot „ģimenes māju“ jāatceras par divām lietām: 1. Māja kalpo tev, nevis otrādi. 2. Tā nedrīkstu kļut par nastu jūsu bērniem!

Māja un dārzs – debesīs noslēgta laulība. Pēc to saderības apkārtējie vērtē jūsu dzīves kvalitāti. Ne velti daudzos tautu ticējumos un arī Bībelē tas asociējas ar „paradīzi“.

Ieteikumi, ko jāņem vērā ceļot guļbūves


Ieliekot ēkas pamatus, jums jāpadomā arī pār nākotnes apbūves iespējām. Var gadīties, ka ar esošo ēku nepietiek un ir vajadzīgs malkas šķīnītis, papildus garāža, darbnīca vai cita pielietojuma ēka.

Uzsākot celtniecību, jādomā par iespējām būvēt nākotnē. Var rasties nepieciešamība pēc malkas šķūnīša, garāžas, tualetes, darbnīcas u.t.t.

Guļbūve, kas iespiesta starp ķieģeļu mājām, izskatās dīvaini. Šāda tipa celtnēm ir nepieciešams plašums, lai tā labi iekļautos kopējā ainavā.

Māju no guļbūvēm lieliski papildinās jumts no dabiskiem materiāliem, piemēram, labi izskatīsis niedru, skaidu vai dakstiņu pārklājums. Vai arī citi līdzīgi materiāli pēc jūsu vēlmēm.

Ražošana


Jūs varat izvēlēties māju no plāša projektu klāsta vai arī pieteikties individuālā projekta izstrādei. Guļbūvēm izmanto priežu baļķus. Lai izceltu savu māju, jūs varat izvēlēties arī ekskluzīvās un mūžīgas guļbūves, kuras ražo izmantojot tā saucāmo „roku darbu“ ar norvēģu, krievu vai kanadiešu paksi. Guļbūves ir materiāls, kurā apvienojas seno laiku tradīcijas un mūsdienu tehnoloģijas.

Guļbūves izgatavošanas process ir pietiekami sarežģīts. Tas sākas ar uzmanīgu mizas nonemšanu no baļķa, lai neaziskartu baļķa aizsargkārtu. Tad baļķu izžāvē līdz 18-24% mitruma un apstrādā ar aizsardzības līdzekļiem. Guļbūves ražošanā izmanto baļķus ar diametru no 20 līdz 40 cm.