Kaņepju mājas - karkasamajas.lv

Vai esat dzirdējuši, ka mājas var būvēt no kaņepēm? Ja nē, tad droši lasiet tālāk. Kaņepu vieglbetona sienas ir ideāli piemērotas mājas apbūvei, tās nodrošina ideālus dzīes apstakļus, jo izveido antialerģisku, mitrumu regulējošu mikroklimatu un ļoti labu gaisa kvalitāti. Ēkai nedraudz kondensāta mitrums, pašam materiālam ir ļoti laba siltumnoturība, tad ir nedegošs un ilgmūžigs. Tiek izmantoti 100% dabīgi materiali un to iegūšanai nav nepieciešami lieli, dabu graujošie procesi. Pati kaņepju izmantošana būvniecībā nav nekads jaunīnajums, tās izmantoja jau 14.-15.gadsimtā. Tolaik ar kaņepēm siltināja pilis un muižas, un to uzskatīja par elitāru būvmateriālu. Mūdienās mēs esam aptvēruši, ka jācenās pēc iespējas vairāk izmantot ātri atjaunojamus resursus, līdz ar ko kaņepes kļūst par lietderīgu un drošu būvmateriālu. Mājas un ēkas būvētas ar kaņepju materiālu jūs varat redzēt Itālijā, Francijā, Spānijā, Anglijā un Skandināvijas valstīs.

Kaņepju vieglbetons


Kas tad ir kaņepju vieglbetons? Pēc būtības tas ir biokompozītmateriāls, kas sastāv no ūdens, kaņepju spaļiem, hidratēta tīra kaļķa bez jebkadām ķīmiskajā piedevām. Šādu materiālu izmanto pat monolītu konstrukciju veidošanā, piemēram sienām, starpsienā, griestiem un grīdām. Sienas tiek veidotas bez šuvēm un saduru vietām, līdz ar ko jums nav jāuztraucās par iespējamo siltuma noplūdi ziemas laikā.

Kaņepju materiāla būves process ir pietiekami ātrs, tā dienā var uzbūvēt līdz pat 4 metrus augstu sienu. Savukārt materiāla īpašības ļauj veidot gan liektas, gan noapaļotās sienas. Kaņepju vieglbetonam nepievieno nekādas saistvielas un tas ir 100% ekoloģisks. Būvējot māju ar kaņepju vieglbetonu, jūs iegūsiet ļoti labu mikroklimatu ar tīru gaisu un bez ķīmiskiem izgarojumiem, kuri varētu izraisīt alerģiskas elpceļu saslimšanas. Īpaši jutīgi pret tām ir bērni. Savukārt kaņepju betonas sienas spēj absorbēt un izvadīt lieko gaisa mitrumu, materiāls ir „elpojošs“ līdz ar ko jūsu āja ir pilnībā pasargāta no mitruma koncentrēšanas un pelējuma veidošanās.

Kā saistviela tiek izmantots hidratētais kaļķi, kas darbojas kā dabīgs antiseptiķis un antiprēns. Tas nodrošina sārmainu mikroklimatu, kas cilvēkam ir piemērotāka un veselīgāka par skābu vidi. Tas ir arī iemesls, kāpēc cilvēkiem patīk uzturēties pie jūras.

Gaisa kvalitāte


Pat ārsti ir vienprātā par to, ka cilvēkiem būtu jāpievērš lielākā uzmanība gaisa kvalitātei, it īpaši vēsākajā laikā, kad sākas apkures sezons. Pateicoties kaņepju vieglbetona sienām jūsu mājai nebūs nepieciešams ierīkot piespiedu ventilāciju, pilnībā pietiks ar dabīgo. Protams, lai to saglabātu būs nepieciešams izvēlēties arī atbilstošu sienu apdari. Būtu neprātīgi šādas sienas nokrāsot ar krāsu, kas izveidotu necaurlaidīgu plēvīti uz sienas virsmas un neļautu sienai apsorbēt gaisa mitrumu. Ir rekomendēts izmantot kaņepju masas apdares materiālus, kas ļautu uzlabot telpas mikroklimatu un siltumnoturību.

Atgriežoties pie ekoloģijas jautājuma, tad industriālās kaņepes ir pilnībā atjaunojamais resurss. Kaut gan ir mīts, ka šis kaņepes satur lielu daudzumu narkotisko vielu, kas nebūt nav taisnība, jo būvniecībā izmantotajā kaņepju šķirnē to daudzums ir ļoti minimāls. Faktiski, lai iegūtu kādu efektu jums nāktos notiesāt vairākus hektārus.

Kaņepju un kaļķa kompozītmaterāliem ir plašs pielietojums, jūs varat to izmantot gāzbetona, keramzīta, keramikas un cita veida ēku fasādēm, vai kā starpstāvu pārsegumu, jumtu un grīdu siltināšanai. Vizbiežāk to izmanto vēsturisko ēku restaurācijā. Tas ir ideāli piemērots koku māju siltināšanai.

Kaņepju māju celtniecības process


Kaņepju māju celtniecības process būtiski neatšķiras no parastās mājas būvniecības un pat nav dārgāks, jo tradicionāli būvētās mājas nepieciešams aplikt ar pretkondensāta plēvi, vējas barjerām, jāveido papildus siltumizolācija. Savukārt mājai ar kaņepju betona sienu pildījumu pelēšana un pūšana nedraud un pievienotais kaļķis darbojas kā antiseptiķis visai koka konstrukcijai. Tāpat nav jāuztraucas par negaidītiem ciemiņiem kukaiņiem, pelēm vai žurkām, jo šis materiāls viņiem ir „neinteresants“, jo tiem nepatī kaņepju garša.