Koka statņu (karkasa) mājas

Droši vien, ja pievērsat uzmanību celtniecības tendecēm, tad esat pamanījuši ka Latvijā un pasaulē koku māju būvniecība atkal ir topā. Koku mājas būvēja no senākajiem laikiem, tomēr tās nekad nezaudēja savu mūsdienīgumu. Pats par sevi koka mājas būvmateriāls ir estētiska vērtība. Šādu māju interjerā lielākoties izmanto dabīgos materiālus, to pašu koku vai ģipškartonu. Koka majā valda dabisks un patīkams mikroklimats. Lai nezaudētu siltumu vēsākajā laikā, izmanto koka vai plastmasas pakešu logus ar augstākās kvalitātes stikla paketēm. Faktisk arī nesošām konstrukcijām nav obligāti nepieciešams apšūvums vai īpašā apdare.

Kādas ir koka statņu (karkasa) mājas priekšrocības?


Koka mājas ir ekoloģiskas. Tajās valda dabisks mikroklimats. Pašu mājas konstrukcijas ir piemērotas Latvijas klimata apstākļiem. To izgatavošana un montāža neaizņem daudz laika, līdz ar ko jūs varat rēķināties ar salīdzinoši zemām būvniecības izmaksām.

Pie pareizās kopšanas, koka ēka kļūst par augstvērtīgu īpašumu. Paša karkasa uzbūve ir diezgan vienkārša. Konstrukcijām visbiežāk izmanto priedes. Sākumā tiek ielikti pamati un tie nav tik masīvi, kā mūra mājai. Tad ārējās „sienas“ apšūj ar saplāksni, no iekšpuses izliekot tvaika barjeru un ģipškartona apšuvumu. Lai mājā neveidotos kondensāts un vēdinātos sienas, ir jāpadomā par siltumizolāciju.

Pareizi un rūpīgi uzbūvēta koka māja kalpos 100 un vairāk gadu un tas būs atkārīgs no tā, cik labi vēdināsies sienas un vai būs uzlikta pareiza izolācija.

Mūsdienās ir diezgan populāri kļūvis aplikt mājas fasādi ar koka vai plastikas dēļiem jeb tā saucamo saidingu. Ja vēlaties šādi apšūt arī savas mājas fasādi, tad būs nepieciešams ierīkot vēja barjeras. Tomēr latvieši biežāk izvēlas monolītu mājokļa fasādi ar apmetuma vai ķieģeļa apdari. Attiecībā uz jumta segumu koka mājai nav nekādu ierobežojumu, nesošās konstrukcijas ir paredzētas apbūvei līdz 3 stāvu augstumam.

Viena no lielākajām priekšrocībām koka mājas būvniecībā ir tas, ka to var veikt nepārtraukti. Arī ziemas laikā jums nebūs īpašu sarežģījumu, jo celtniecībā tiek nodrošināts sausās būves princips. Koka mājas ir izdevīgas arī no telpu ekonomijas viedokļa, jo koka ēkas ārsienas ir divreiz šaurākas nekā mūra ēkām.