Mobīlām mājām netrūkst parasto māju moderna dizaina, funkcionālitātes vai augstas kvalitātes. Kā jebkura cita māja, tā var būt tipveida vai uzbūvēta pēc individuālā projekta. Mājas būvniecība neprasa ilgu laiku projekta saskaņošanai un pati celtniecība notiek salīdzinoši ātri.

Māju būvniecībā izmanto lielākoties ekoloģiskas koksnes detaļas, eko apstrādes līdzekļus, siltinājumu. Mājas sienas elpo un izstaro siltumu, līdz ar ko mājā valda veselīgs mikroklimats ar patīkamu auru.
Mobīlās mājas būvniecība ir izdevīgs risinājums ja nepieciešams taupīt naudu, bet ir vajadzīgs maksimāls ēkas praktiskums un komforts. Mūsdienās šāda tipa apbūve ir ļoti populāra individuālajā apbūvē, piemēram, dzīvojamās mājas, vasarnīcas, dārza mājas, kaut ko izmanto arī sabiedriskajā un rūpnieciskajā apbūvē. Pats nosaukums „mobīlā“ māja norāda, kā ēka tiek veidota no rūpnieciski gatavotiem moduļiem, kuras atbilstoši projekta kombinācijas uzstāda būvlaukumā. Moduļu izgatavošanai izmanto standartizētus koka jeb tā saucāmas sendviča tipa paneļus, kas atšķiras ar augstu izturību un siltumizolāciju. Jau rūpnīcā tiek iemontētas visas vajadzīgas komunikācijas: elektroinstalācijas, apsiled un ūdenspagādes sistēmas, kanalizācijas un gaisa kondicionēšanas iekārtas.

Mobīlo māju priekšrocība


No pātērētāja viedokļa ļoti būtiska mobīlo māju priekšrocība ir to mobilitāte. Tās neprasa kapitāla pamata izveidi un ir ātri montējamas, un vajadzības gadījumā tās tik pat ātri var izjaukt un uzstādīt citā vietā.

Tomēr jāņem vērā, ka šāda tipa mājas ir salīdzinoši aprobežotas ar arhitektūras modifikācijām nekā citas mājas. Taču prasmīgi pielietojot dažādus risinājumus tām var piešķirt individualitāti, oriģinālu vai elitāru izskatu. Tā jūsu rīcībā ir stiklotas fasādes, virsgaismas, vējtveri, slēģi, terases, verandas, gaismas ķermeņi, dekoratīvi koka elementi, koka apdare, moderns krāsojums un daudzas citas lietas.