Moderna paneļu dzīvojamā māja

Modulis ir īpaša koka karkasa konstrukcijas būve, kuru ir iespējams daudzkārt atvērt, aizvērt un pārvietot. Moduļiem jau ražotnē izbūvē visas inženierkomunikācijas, logus un durvis. Pēc moduļa uzstādīšanas un atvēršanas tajā izvieto mēbeles, un tas ir gatavs dzīvošanai.

Moduļiem atkarība no to izmantošanas veida tiek piedāvāti atšķirīgi konstrukciju risinājumi, sienu siltinājuma biezumi un apdares veidi, tos iespējams izgatavot dažādos platumos, garumos, krāsu toņos
Kas ir modulis? Tā ir no koka veidota būve, kurai piemīt daudz funkciju. To ir iespējams viegli pārvietot, kā arī atvērt un aizvērt. Jau vietā, kur tiek izgatavoti moduļi, tiem tiek iestrādāti gan logi, gan durvis, gan visas nepieciešamās komunikācijas. Tad, kad to nogādā un uzstāda tam paredzētajā vieta, ir iespējams uzreiz ievietot mēbeles un uzsākt pilnu ekpluatāciju.

Atbilstoši patērētāju vajadzībām moduļus var izgatavot platus, šaurus, garus, īsus, ar biezu vai plānu termoizolāciju, ir pieejamas visdažādākās krāsu variācijas – viss, kas atbilst klientu vēlmēm un vajadzībām.

Kādēļ tieši moduļu māja būtu vispiemērotākā?


Ja būvniecības darbi ilgstoši notiek būvobjektā, tad pastāv iespēja, ka materiāli sāk bojāties un zaudē savas funkcijas. Tādā veidā var palielināties meistaru darba samaksa, materiālu idevumi un var tikt kavēts termiņš.

Salīdzinošā priekšrocība šai precei ir tā, ka moduļi tiek izgatavoti “zem jumta”. Izgatavošanas process notiek ražotnēs. Šī iemesla dēļ, materiāli netiek pakļauti riskam, ka laika apstākļu dēļ var ciest mājas kvalitāte. Gatavu moduli ved uz plānoto vietu, kur tas tiek uzstādīts dažu dienu laikā, ekonomējot darbaspēka un smagās tehnikas izmaksas.

Salīdzinot ar paneļu mājām, kur būvniecības rezultātā rodas daudz savienojuma vietu un ēka ir nesoša tikai tad, kad paneļi ir rūpīgi savienoti, moduļu mājām katrs atsevišķais modulis pats par sevi ir nesoša konstrukcija. Vienmēr tiek ņemtas vērā pasūtītāja vēlmes, un ir iespējams uzbūvēt izturīgu māju ar mazu savienojumu skaitu un lielu siltumizolāciju.

Karkasa moduļu priekšrocības


Kā galvenie priekšnosacījumi ir ātrums, kvalitāte, ekoloģiskums un zemās izmaksas.
Šādas mājas celtniecība notiek ražotnē no četriem mēnešiem līdz pusgadam, bet uzstādīšana ilgst tikai trīs dienas.

Tas ir ieguldījums nākotnē, jo šādas moduļu mājas ir izturīgas. Šādu kvalitāti sniedz mājas moduļa ražošana rūpnīcā. Tā kā tās ražo slēgtās telpās, materiāli nebojājas ne no saules, ne lietus, ne sniega, ne vēja, tas viss uzlabo kopīgo kvalitāti. Šādas mājas ir energoefektīvas pateicoties 3E tehnoloģijai. Tas ievērojami pagarina šādas mājas dzīves ilgumu, salīdzinot ar pārējo tipu mājām.

Moduļu ražošanas rezultātā tiek maksimāli izmantoti visi materiāli. Nerodas pārpalikums, par ko būtu jāmaksā pasūtītājam. Tādā veidā tiek kontrolētas izmaksas.

Moduļu ēkas var tikt izmantotas visdažādākajiem mērķiem. Tie var būt kioski, dzīvojamās mājas, ēkas komerciestādēm, pirtis, mājiņas dārzam, kempingi, lapenes, noliktavas, šķūņi, nojumes. Šo ēku struktūra vienkārša un piemērojama plašam iespēju diapazonam.

Fakti, kas jāzina par moduļu mājām


Lai izvairītos no nepatīkamiem kaitēkļiem vai grauzējiem, fasādē un pagrīdē, kur ir kāda piekļuve mājai, tiek iestrādāti tērauda sieti.

Moduļu izgatavošanā izmanto tikai augstas kvalitātes koku. Kokmateriāli tiek īpaši apstrādāti, žāvēti, kalibrēti un gradēti. Process atbilst normām un esošajiem standartiem. Konstrukcijai ir jābūt drošai un izturīgai, tādēļ liela uzmanība ir jāpievērš materiāliem. Atbilstoši pasūtītāja vēlmēm, tiek piemeklēts siltumizolācijas veids un apjoms. Izmantojamais siltumizolācijas materiāls ir minerālvate, tās daudzumu atkarībā no nepieciešamības var mainīt. Pastāv arī iespēja to nelikt vispār.
Ja ir tāda nepieciešamība, ir iespējams pārvietot šādas moduļu mājas, neieguldot milzīgus līdzekļus.
Tā kā moduļu svars ir salīdzinoši neliels, tad nav vajadzības būvēt smagnējus pamatus. Moduļi nedeformējas un kā pamatu veids tiem var būt arī pontoni.

Moduļi tiek veidoti no koka, bet tas nenozīmē to, ka šīs celtnes ir ugunsnedrošas. Izmantojot minerālvati un atbilstošus apdares materiālus, moduļu mājas var pilnībā nodrošināt pret uguns draudiem.
Apdares iespējas ir ļoti plašas, ir iespēja piemeklēt sev atbilstošāko.

Videi draudzīgās moduļu mājas


Ievērojot visas mūdienīga cilvēka vajadzības un komfortu, priekšroka jādod moduļu koka mājām. Tās ir dabiskas un kvalitatīvas. Mikroklimats šajās mājās ir patīkams un saistošs ikvienam. Šīs mājas tiek celtas tikai no ekoloģiskas koksnes ražotām detaļām. Energija, kas tiek sniegta no koka konstrukcijām vairo cilvēkos patīkamo māju sajūtu un liek justies labi.

Koks dod dabisko siltumu un mājīgumu. Koks ir tas materiāls, kurš iedvesmo un nepakļauj cilvēku nelabvēlīgai ietekmei. Daudzi arhitekti un celtnieki meklē iespējas, kā apvienot ekoloģisko ar praktisko, un ir nonākuši pie secinājuma, ka koks to visu apvieno vislabāk. Ne velti ekoloģiskie materiāli ir daudz pieprasītāki nekā citi. Tā iemesla dēļ aug arī piedāvājums.

Tā kā moduļu māju izveide un uzstādīšana nav laikietilpīgs process, tad tā ir piepasīta. Tai nav nepieciešamas ilgas saskaņošanas ar dažādām iestādēm. Vienmēr tiek piemeklēts atbilstošākais mājas projekts klientam – tipveida vai individuālais. Viss tiek būvēts no ekoloģiskiem materiāliem un ir dabai draudzīgs.