2008. gadā kompānijai Omayalo Oy un VTT (Somijas Tehniskās Izpētes centrs) tika izvirzīts mērķis – ir jārada mājokļi, kuri atbilstu visām nepieciešamajām ģimenes prasībām. VTT ir atzinis, ka Omatalo Oy ir labākais savā jomā un spēs atrast risinājumu šajā jautājumā. Tā nu Omatalo sāka izstrādāt projektu, kurš sevī ietvertu šādas, vienai ģimenei piemērotas, energoefektīvas koka karkasa mājas izveidi.

Somu māju energoefektivitāte


Jau kopš 20. gadsimta vidus Tehniskās Izpētes centrs VTT ir uzsācis dažādus pētījumus, kas saistīti ar energoefektivitāti. Tas ir iemesls, kādēļ Omatalo Oy ir izdevīga sadarbība ar VTT – šī pieredzes apmaiņa ir vērtīga abām pusēm. Uzņēmums ir veicis daudz dažādu pasākumu, lai pilnveidotu piedāvājumu un atrastu tādas alternatīvas, kuras varētu būt aktuālas arī nākamajām paaudzēm. Ne velti Omayalo Oy savas produkcijas pilnveidošanai un attīstībai iegulda tik daudz līdzekļu.

Tā kā tirgus cenas ļoti svārstās pēdējo gadu laikā un enerģijas cenas tajā skaitā, tad pastāv liels risks šī pakalpojuma patērētājiem ciest lielus, ilgstošus zaudējumus. Ja ģimene dzīvo energoefektīvā māja, tad tā var neuztraukties par šīm svārstīgajām un nestabiljām cenām. Viņa ir ieguldījuši savā nākotnē, izmantojot energoefektīvu māju. Apkopojot visu nepieciešamo, ēka pilda savas funkcijas teicami, un visi ir apmierināti, gan patērētāji, gan piedāvājuma sniedzēji. Ja ipašniekiem ir vēlme pardot šādu māju, tad tas viņiem ir izdevīgi, jo energoefektīvas mājas daudz lēnāk zaudē savu vērtību.

Turklāt šādas energoefektīvas mājas montāža notiek neilgā laikā – no četrām līdz piecpadsmit dienām. Laiks svārstās atkarībā no tā, cik apjomīgs ir projekts. Mājas elementus piegādā jau gatavus, tas liek procesam notikt daudz ātrāk. Uzstādīšanas procesu neietekmē laikapstākļi.