Maza un vienkārša māja priekš pensionāru pāra

Jan 15, 2016 Off Comments in Maza māja, Moderna māja, Pagalma māja by
Maza un vienkārša māja priekš pensionāru pāra

Pāris kas izlēma doties pensijā, izlēma jautāt “Studio GAON” arhitektiem pēc palīdzības. Viņi vēlējās lai arhitekti dizainē jaunu māju lauku rajonā. Raksturojot to, ko viņi vēlējās, prasības bija pavisam vienkāršas – “maza un vienkārša māja” Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, arhitekti lūkojās pagātnes iedvesmā.

Zeme, uz kuras šobrīd ir uzcelta jaunā māja atgādināja kādu māju, kas saucās “Do-San Seodang”, kas piedērēja filozofam no 15. gadsimta, vārdā “Yi Hwang”, un tāpēc arhitekti ieteica šāda tipa māju, kas arī atbilda viņu prasībām. Lai gan “Do-San-Seodang” māja ir maza, vienkārša un lineāra, tās dizains bija konceptuāli bagāts. Šis filozofs agrāk izkopa vienkāršu, praktisku un racionālu dzīvesstilu.

Mazā māja ir 43 kvadrāmetru liela, kurai klāt nāk arī bēniņi un ir arī lievenis, kas dubultā palielina kopējo mājas platību. Smeļoties iedvesmu no Korejas arhitektūras, mājas stāvu plāns ir dizainēts ļoti ērts. Divas galvenās istabas ir atvērtas viena otrai un lievenis, kuram ir saliekamās durvis. Istaba, kas ir pie blakus lievenim ir pārsvarā domāta uzņemot viesus, kamēr vidējā istaba ir vairāk privāta. Mājai ir neparasts veidojums, taču ja būvējat māju kas būtu nepieciešama visai atlikušajai dzīvei, šis būtu piemērots variants.