Maza ģimenes māja “Montblanc”, dizainējis Studio Velocity

Mar 30, 2015 Off Comments in Divstāvu māja, Dzīvojamā māja, EKO māja, Energoefektīva māja, Mājas, Maza māja, Moderna māja, Neparasta māja, Trīsstāvu māja by
Maza ģimenes māja “Montblanc”, dizainējis Studio Velocity

Šī mazā māja atrodas Japānā. Mājas īpašnieks vēlējās to tādu, lai tajā ietilptu 4 ģimenes locekļi, kā arī viņu mazais skaistumkopšanas salons. Galvenais uzdevums bija iegūt plašu un atvērtu telpu, tajā pašā laikā saglabājot iedzīvotāju privātumu un norobežošanos no kaimiņu mājām. Arhitektu birojs Studio Velocity atrada risinājumu, māju ceļot tā saucamajā būdeles stilā. Tas nozīmē, ka mājas asimetriskais jumts apkļauj gan iekšējo, gan ārējo zonu. Vairāki lieli logu atvērumi ir izveidoti stāvi slīpajā jumtā, kas nodrošina māju ar gaismu, gaisu un ainavu. Skaistumkopšanas salons ir mājas priekšpusē, aizņemot apmēram trešo daļu no lejas stāva. Pārējā platība ir atvēlēta dzīvojamai zonai un galvenajai guļamistabai. Mājas priekšā ir arī terase, kas kalpo kā par ieeju iekšā mājā, tieši iekšā virtuvē, tādējādi terase kalpo arī kā par mazu vietiņu, kur ieturēt maltīti ārā.

Otrajā stāvā ir trīs guļamistabas. Tukšums otrā stāva vidū nodrošina dubulta augstuma griestus, priekš dzīvojamās istabas apakšā. Vecāku istabai blakus ir maza studija, no kuras var iziet uz privātu āras atpūtas zonu. No divām bērnu istabām var iziet uz otro terasi, kurai ir kuģa tipa kāpnes, kas aizved uz nākamo stāvu.