Mūsdienīga kotedža pie ezera |Petra Gipp Arkitektur

Aug 7, 2016 Off Comments in Atpūtas māja, Dzīvojamā māja, Moderna māja by
Mūsdienīga kotedža pie ezera |Petra Gipp Arkitektur

Šo melielo mitekli arhitekte Petra Gipa projektēja pati priekš sevis. Tas atrodas akmeņainas kraujas malā ar skatu uz Vattern ezeru, Zviedrijas otro lielāko ezeru. Uz kotedžu atbraukušie viesi var saskatīt ezeru caur ieejas stiklotajām durvīm.

Būtībā 116m2 plašais plānojums ir vienā līmenī, bet vietām tas par dažiem pakāpieniem piekļaujas klints kontūrām. Trīs guļamistabas tika veidotas nelielas, lai dotu vairāk vietu atvērtai dzīvojamai zonai. Guļamistabu pusi no publiskās telpas atdala betona siena un skurstenis. Tajā ir iekļauti divi kamīni – viens dzīvojamā istabā un otrs ārpusē uz klāja. Nepabeigtās betona sienas, kurās joprojām redzamas finiera veidņu atstātās pēdas, ir izcils dizaina elements, kurš kotedžai dod īstu noturības sajūtu.

Stikla sienas paver netraucētu skatu uz ezeru. Tomēr stāvā nogāze ir grūti saredzama, tā radot iespaidu, ka ēka karājas bezdibeņa malā. Betona sienas kalpo kā atgādinājums, ka māja tomēr ir stingri piestiprināta klintij. Arī grīdas ir no betona, bet pārējās sienas un griesti ir apšūti ar baltiem dēļiem, lai neļautu betonam pārņemt telpu.