Rakstīšanas studija pagalmā

Jūl 14, 2016 Off Comments in Atpūtas māja, Brīvdienu māja, Dārza māja, Dzīvojamā māja, Maza māja, Pagalma māja by
Rakstīšanas studija pagalmā

Novietota piepilsētas zemes gabala aizmugurē Dekatūrā, Gruzijā, ir maza, moderna konstrukcija ar šķūņa jumtu un mini “tornīti” aizmugurē. Dencity Design to projektēja kā rakstīšanas studiju un viegli pieejamu vietu, kur ģimenes locekļiem patverties no ikdienas skaļās dzīves. Lai gan tā nav māja, mēs domājam, ka unikālais dizains to varētu radīt par rāmu, mazu mājiņu.

Studijas platība ir apmēram 20m2. Ir divas durvis, novietotas pretējās pusēs, abas no tām ieved gaitenī, kurš kalpo arī kā bibiotēka ar kļavas koka plauktiem pie sienas un rakstāmgaldu.

Lielā istaba kalpo gan kā mājas birojs, gan atpūtas vieta. Viena istabas daļa ir ļoti atvērta, sēžamo zonu ieskauj logi no diviem stūriem. Pat ja istabai ir lieli logi, cilvēki mēdz stūrus uztvert kā telpas robežu. Lai nu kā, ja izslēgsiet stūra vietu, jūs palīdzēsiet izslēgt radušos iespaidu par robežām, un telpa šķitīs daudz plašāka. Pretēji, biroja darba vietas daļa ir noslēgta, privāta, ar nelieliem logiem galda augstumā.

Jumtam ir lielas pārkares trīs pusēs, kuras veido pajumti klājam ap mājiņu. Pie aizmugures sienas esošās kāpnes ved uz skatu vietu, kurai priekšā ir blīvas margas privātumam. Ciprešu apšuvumam tika pieiets neparastā veidā. Tas tika viegli apdedzināts, iegūstot bagātīgu, tumšu apdari. Koka virsmu apdedzināšana ir sena metode, kura to palīdz saglabāt, pasargā no puves un insektiem, kā arī padara ugunsdrošāku.