Rakstnieka kabīne no “Olson Kunding” arhitektiem

Jan 5, 2016 Off Comments in Brīvdienu māja, Caurspīdīga māja, Dzīvojamā māja, Maza māja, Mobīlā māja, Moderna māja by
Rakstnieka kabīne no “Olson Kunding” arhitektiem

No pirmā acu uzmetiena māja izskatās diezgan vienkārša ar savu parasto taisnstūra formu un divslīpju jumtu, bet tā tika izstrādāta, lielu uzmanību pievēršot sīkām detaļām un materiāla kvalitātei. Mājai ir īsts koka apšuvums, kas mūsdienās ir diezgan liels retums priekš mājām Japānā. Tākā zeme Japānā ir ļoti dārga, daudzi māju celtnieki izmanto izdevīgākus apdares materiālus, lai samazinātu izmaksas.

Šai mājai ir tradicionāla Japāņu ieejas secība, kas nozīmē to, ka durvis atveram slidinot tās un ieejot iekšā uzreiz seko genkans, kas ir tradicionāls Japāņu ieejas ceļš, kura galvenā funkcija ir novilkt kurpes, pirms ieiet iekšā galvenajā istabā. Tomēr arhitekts šajā telpā ievietoja negaidītu elementu. Ir jāskatās pavisam cieši, lai to saskatītu bildē. Priekšējais lievenis ir izveidots kā ļoti moderns metāla šķīvis, kas ir izvirzīts ārā no sienas.

Blakus šim genkanam ir dzīvojmā istaba, kuras velju griesti paver skatu uz augšējo stāvu. Arhitekts dizainēja augstos griestus, lai efektīvāk funkcionētu mājas atdzišana un uzsilšana. Karstu laikapstākļu laikā, jumta logus var atvērt, lai izlaistu ārā silto gaisu, kas ir sakrājies mājas augšā, tajā pašā laikā padarot vesāku mājas lejas daļu.Ziemā siltums no dzīvojamās istabas malkas kamīna brīvi cirkulē un viegli nonāk guļamā telpā mājas augšējā stāvā. Dzīvojamās istabas logs ir ļoti augstu sienā, novietots tur priekš diezgan laba iemesla: no tā paverās skats uz kalniem un debesīm, tajā pašā laikā bloķē skatu uz kaimiņu mājām.