Sešstūra formas koka māja no “A.LT” arhitektiem

Apr 9, 2015 Off Comments in Atjaunota māja, Atpūtas māja, Brīvdienu māja, Dabai draudzīga māja, Dzīvojamā māja, Eko koka mājas, EKO māja, Energoefektīva māja, Ģimenes mājas, Koka mājas, Māja kalnos, Māja mežā, Mājas, Neparasta māja, Torņa māja by
Sešstūra formas koka māja no “A.LT” arhitektiem

Šī ir maza ģimenes māja Čehijā, tā atrodas līdz ar Křivoklátsko pasargāto platību, kur jaunu īpašumu celtniecība ir aizliegta. Tomēr, jau esoša māja drīkst būt pārbūvēta, taču nedrīkst pārsniegt noteiktos izmērus. Tas ir tas, ko izdarīja “A.LT” arhitekti – viņi dizainēja mazu koka māju, lai aizstātu veco, nomākto māju, kas celta 50 gados. Vienīgā daļa kas tika saglabāta, bija tās akmens garāža.

Māja ir novietota meža kalna pusē, piedāvājot lielisku skatu uz ieleju un ciematu. Lai iegūtu maksimālu saules gaismu, mazajai stāvu platībai tika dota sešstūra forma. Vēl viens no bonusiem ir mājas iekšējais izkārtojums, līdz ar ārējas formas izveidi, kas izveidojies ļoti interesantā formā. 

Mājai ir 94 kvadrātmetru kopējā platība. Dzīvojamā istaba veido C-formu, tā rezultātā, dažas no mājas telpām ir ierobežotā platībā, lai gan, var šķist, ka mājai ir diezgan brīvas telpas. 

Melnas tērauda kāpņu spirāles dod ceļu uz augšējo stāvu, kur atrodas divas guļamistabas un telpa kur studēt, pašā telpas galā. Šī telpa ir paredzēta arī ciemiņiem, ja gadījumā ir nepieciešama vēl viena guļamistaba.

Līdz ar to, ka klienti vēlējās koka māju, mājas sienas tika konstrētas no laminēta koka paneļiem. Mājas ārpuse tika noklāta ar neapstrādātiem lapegles dēļiem, novietotiem vertikāli. Šī māja ir lieliska atpūtai dabā un dzīvošanai nomaļā vietā, ja jums patīk meža burvība un svaigs gaiss, tad šī māja noteikti būtu jūsu īstā un vienīgā.