Skulptulāra māja priekš ciešas urbānas vietas

Jan 7, 2016 Off Comments in Atpūtas māja, Brīvdienu māja, Ģimenes mājas, Mobīlā māja, Moderna māja, Neparasta māja, Pazemes māja by
Skulptulāra māja priekš ciešas urbānas vietas

Šī mazā māja dizainēta priekš četru cilvēku ģimenes, tai ir skulptulāra forma kas no dažiem leņķiem atgādina aisbergu. Un kā jau aisbergam pienākas, daļa mājas slēpjas zem virsmas. Jumta tilpums ir stiepjās no zemes līdz dzīvojamai istabai, kas pārsvarā ir zem zemes, un nedaudz pāri guļamistabām otrā pusē.

Interesanti veidotā forma nav domāta tikai aestētikai. Īpašums ir novietots vietā, bez reālas ielas priek’puses, kā tikai neliels celiņš pieejai. Mājā ir divas guļamistabas, tai ir tikai viens stāvs un 67 kvadrāmetri. Izkārtojums ir ļoti unikāls priekš nelielas mājas ar to, ka BAK arhitekti izveidoja vannasistabu pašā centrā istabas plānam. Pārējās istabas ir izvietotas apkārt tai. Tā vien šķiet, ka tā varētu būt nemākulīga brīvās vietas izmantošana, taču māja fotogrāfijās ir attēlota diezgan plaša. Slīdošās durvis ļauj virtuvei un privātajām telpām tikt nošķirtām no dzīvojamās zonas, ja tas ir nepieciešams.

Betons tika izvēlēts, kā galvenais strukturālais materiāls, jo tam ir zemas izmaksas, izdevīgas uzturēšanas priekšrocības un ar savu pelēcību spēj saplūst ar dabas krāsām. Nepastrādāts betons dod interjeram askētisku izskatu, bet sienām un griestiem tas pievieno dažādas papildus rakstzīmes ar faktūru.

Ārējās sienas dzīvojamā telpā ir pilnībā stiklotas, lai nodrošinātu maksimālu gaismu, tumšā meža ielenkumā. Divi lineārie jumta logi nostādīti pret vannasistabas sienām un tas ļauj saulestariem salūzt pret sienām un ienest gaismu tieši mājas centrā.