Solārā energoefektīvā māja

Mai 13, 2015 Off Comments in Atpūtas māja, Brīvdienu māja, Dabai draudzīga māja, Dzīvojamā māja, Energoefektīva māja, Ģimenes mājas, Koka mājas, Lauku māja, Mājas, Moderna māja, Solārās sistēmas mājas, Vienkārša māja, Viesu māja by
Solārā energoefektīvā māja

Komanda no Vermontas koledžas dizainēja un uzcēla šo mazo māju priekš “Solārā Decatlona 2013”. “InSite”, kā tā ir dēvēta, ir veidota lai kļūtu par lielisku mājvietu jaunajām Vermontas ģimenēm. Komanda fokusējās uz enerģijas saglabāšanu un pasīvajām tehnoloģijām, kas neprasa regulāras apkopes.

“InSite” mājas platība ir 90.2 kvadrātmetri, neieskaitot mehānisko istabu. Galvenajā dzīvojamā istabā, liela “sala”, sadala virtuvi no dzīvojamās un pusdienošanas telpas. Mājas struktulārais skelets un ventilācijas kanāli tika atstāti pakļauti dzīvojamai istabai, kā piedeva industriālajam, šikajam izskatam.

Mājai ir lieliski atdalīta dzīvojamā istaba un guļamistabas, samazinot skaņu līmeni tiem, kas guļ un atļaujot doties uz vannasistabu, netraucējot citiem ejot caur istabu. Guļamistabas jau sākotnēji tika veidotas ļoti mazas, iedvesmojot mājas iemītniekus izmantot vairāk laiku sociālām sarunām un pavadot laiku kopā.

Mājai tiekot izstrādātai tieši Vermontas klimatam, “InSite” mājai ir mazāk logi, kā izmantotā siltināšana, kas ir neparasti “Solārā Decatlona” dalībniekiem. Sienas ir 14 cm biezas un iepakotas ar celulozes siltināšanu. Ar mājas slīpo nojumi, kas vērsta uz ziemeļiem, rada tai zemu profilu uz ziemeļu ziemas vējiem.