Ēku būvniecība ir cilvēku radīta struktūra ar jumtu un sienām, aizņemot konkrētu platību kas ir katra personīgā izvēle. Ēkas ir ļoti atšķirīgas un daudzveidīgas, tās ir dažāda lieluma, un ar dažādām funkcijām. Ēku būvniecība ir attīstijusies jau no senajiem laikiem, ēku būvniecības attīstību ir veicinājuši dažādi faktori, kā piemēram - būvniecības materiāli, klimata pielāgošanās un maiņa, zemes cena, virsmas jeb zemes apstākļi, speciālas vajadzības un citi.. Ēku būvniecība ir ļoti dažāda, tā atšķirās no dažādiem aspektiem.

Mājas kalpo dažādiem iemesliem, galvenokārt - jumtam virs galvas, jo jau kopš cilvēku parādīšanās uz šīs planētas, visi vienmēr ir centušies sevi pasargāt no laikapstākļiem, kā piemēram aukstuma vai lietus un sniega. Protams, ēkas kalpo arī kā drošība sev un ģimenei.

Senos laikos, cilvēkiem nebija tik daudz iespēju un tehnoloģijas kādas ir mūsdienās, tāpēc kā patvērumu cilvēki izmantoja alas. Mūsdienās viss ir mainījies, tehnoloģijas ir attīstijušās un tāpat arī iespējas. Neskaitāmi debesskrāpji, mājas, un fascinējoša arhitektūra, kas šobrīd ir ļoti attīstijusies un to var pielāgot pēc daž ne dažādākajām vēlmēm, katra cilvēka prasībām un iespējām.

Jau šobrīd, celtniecība ir attīstijusies ļoti augstā līmenī, cilvēki izmanto smago tehniku un izturīgos materiālus lai celtu kvalitatīvas koka karkasa mājas, moduļu mājas, paneļu mājas un cita veida mājas kas nodrošina komfortu, drošību un piemērotu patvērumu katram no mums. Nerunājot par to, ka lielpilsētās augstceltnes stiepjas līdz pat debesīm, tiek atklātas aizvien labākas un jaunākas tehnoloģijas kuras izmantos tuvākajā nākotnē lai cilvēkiem sagādātu vēl lielāku komfortu un iespējas. Ēku celtniecība mūsdienās ir ļoti plaša sfēra kurā izpausties un attīstīt iespējas.