Veikals Kumode

Veikals "Kumode"

Uzzināt vairāk

SIA Magrens

Mēbeļu ražošanas uzņemums SIA Magrens

Uzzināt vairāk

Mēbeles ir jebkurš priekšmets, ar kura palīdzību tiek iekārtota dzīvojamā telpa dzīvoklī vai mājā. Mūsdienās, bez tām nav iedomājama dzīve, jo tās pilda savas noteiktas funkcijas un tām ir ļoti praktiska nozīme, piemēram, krēslus izmanto sēdēšanai, plauktus priekš grāmatām, galdus priekš pārtikas novietošanas un tā tālāk. Mēbeles var būt arī kā interjera elements. Šajā gadījumā tām nebūs īpaši praktisks pielietojums, taču tās tiks lietotas, lai veidotu mājokļa kopējo atmosfēru.

Akmens laikmetā mēbeļu nebija. Sēdēšanai izmantoja to, kas gadījās pa rokai: akmeņus, celmus, koka baļķus. Pilnīgi visu, uz kā varēja apsēsties. Par sēdekļa skaistumu nedomāja. Taču laikam ritot, gluži kā mākslā veidojās savi žanri, arī mēbeļu dizainā parādījās dažādu stilu vēsmas. Tā, piemēram, Senajā Ēģiptē jau bija krēsli ar atzveltnēm, speciāli veidoti. Roku balsti bija tikai valdniekiem. Tas pierāda to, ka mēbeles lieliski atspoguļo savam laikam raksturīgās īpatnības, tā ir sava veida kultūra, kas pastāsta par katra konkrētā laika īpatnībām. Piemēram, pēc Romas impērijas sabrukuma un barbaru iekarojumiem veidojās romānikas stils, kurā mēbeles bija smagas, masīvas un neveiklas, kas lieliski parādīja tā laika cilvēku. Mēbeles cilvēkam ir nepieciešamas jau no senseniem laikiem, taču amatniecība sava veida uzplaukumu piedzīvoja 1322.gadā, kad tika izveidots pirmais ar ūdeni darbināmais gateris. Tas nozīmēja to, ka mēbeļu gatavošanā varēja izmantot zāģētus dēļus. Vairs nebija nepieciešams mēbeles gatavot no biezām un smagām sagatavēm.

Mēbeles vispirms ir domātas, lai pildītu kādu konkrētu funkciju, taču mājā tā spēj ienest īpašu atmosfēru un ar savu dizainu, daudz pastāstīt par mājokļa īpašnieku. Tās var būt tik dažādas – gan parastas melnas, gan sniega baltas, gan zaļas, gan zilas un arī raibas.