Veikals Kumode

Veikals "Kumode"

Uzzināt vairāk

SIA Magrens

Mēbeļu ražošanas uzņemums SIA Magrens

Uzzināt vairāk

Galdi ir mēbeles, ko veido plakana virsma, kuru balsta vai nu kājas vai pamatne. Uz galda novieto dažādus priekšmetus, lai tos būtu ērti atsniezgt nepietupjoties. Galdu piemēro tādā augstumā, lai pie tā ērti varētu sēdēt, ēst vai strādāt. Uz galdiem var nolikt sev nepieciešamās lietas, lai tās nebūtu jāliek uz zemes. Uz tiem var novietot arī dažādus skaistus interjera elementus, kā piemēram svečturus, vāzes, galdautus, kas tikai izdaiļos praktisko mēbeli, padarot arī to, kā interjera dizaina elementu. Galdi pēc izmēriem var būt gan lieli, gan mazi,gan plati, gan šauri. Arī materiāli no kā tie ir gatavoti, var būt pavisam atšķirīgi. Galdi noteikti ir neatņemama mūsdienu cilvēka dzīves sastāvdaļa. Mēs tos lietojam darbā, skolā, mājās un katrā vietā pavisam citām vajadzībām.

Vienus no pirmajiem galdiem lietoja senie ēģiptieši. Tie bija no akmens vai metāla veidotas platformas uz kurām novietoja dažādas lietas, lai tās nebūtu jānovieto uz zemes. Ēģiptieši izmantoja arī dažādus mazus galdiņus, kā arī galda spēļu laukumus. Arī ķīnieši ļoti agri sāka lietot galdus, ko izmantoja rakstīšanai un gleznošanai. Grieķi un romieši galdus izmantoja biežāk, īpaši ēšanai, tomēr grieķi savus galdus pēc ēšanas novietoja zem gultas.

Mūsdienās galdam ir patiešām liela nozīme un tos var iegādāties jebkurā mēbeļu veikalā. Tiem ir dažādi materiāli, krāsas, formas, funkcijas. Ir mazi galdi, lieli, ir arī galdi, kurus var pataisīt garākus, izvelkot pagarinājumu un pēctam ieliekot to atpakaļ. Šis ir labs variants, jo ikdienā neaizņem īpaši daudz vietas un to var viegli pagarināt, kad atnāk ciemiņi un ir nepieciešams dabūt vairāk virsmas, kur novietot šķīvjus.