Veikals Kumode

Veikals "Kumode"

Uzzināt vairāk

SIA Magrens

Mēbeļu ražošanas uzņemums SIA Magrens

Uzzināt vairāk

Galds vienmēr ir bijis neatņemama sastāvdaļa mūsdienu cilvēka dzīvē. Uz tā var strādāt, ēst, nolikt dažādus priekšmetus. Mūsdienās, galdu klāsts ir tik liels, ka tie jau tiek iedalīti dažādās funkcijās, jo katru var pielietot pavisam citādi. Vieni no tiem ir rakstāmgaldi. Tie var tikt darināti no dažādiem materiāliem. Viens no populārākajem materiāliem no kā gatavo mēbeles, tajā skaitā rakstāmgaldus ir koks, tieši priedes koks.

Priedes koka rakstāmgaldi tikai veidoti un darināti jau senāk. Tālajā Renesanses laikā, kas dēvēts par literatūras un mākslas uzplaukumu, dzīvoja daudz spoži un vēl mūsdienās atpazīstami rakstnieki. Tas bija atdzimšanas laiks, kurš tika pierakstīts uz lapām caur literatūru un dzeju. Tad arī radās nepieciešamība pēc lieliem koka rakstāmgaldiem. Toreiz tos darināja gan no priedes koka, gan masīvkoka. Rakstāmgaldi būtiski atšķīrās no parasta galda, jo tika aprīkoti ar atvilktnēm, arī ar papildus atvērto plauktu, kur varēja novietot pierakstīto. Mūsdienās, šī plaukta vietā visbiežāk ir datora klaviatūrai paredzētais izvelkamais plaukts. Var likties, ka tā ir tikai datorgaldiem, bet mūsdienās rakstīšana uz papīra vairs nav tik aktuāla, tāpēc uz rakstāmgalda visbiežāk stāv arī dators. Atvilktnēs, savukārt, var savietot rakstīšanas piederumus, dažādus dokumentus, piezīmes un bloknotus.

Priedes koka rakstāmgaldi mūsdienās ir diezgan populāri, jo priede ir ļoti izturīgs un ļoti pieejams koks. Tai arīdzan ir ļoti skaista nokrāsa, kas iederēsies jebkurā interjera dizainā. Priedes koks tiek dēvēts par saules koku un ne velti, tā krāsa tiešām ir ļoti saulaina un ienesīs mājās dzīvīgumu. It īpaši strādājot ir nepieciešama harmoniska un gaiša vide, lai būtu vieglāk koncentrēties un galvā rastos spožas idejas.