Veikals Kumode

Veikals "Kumode"

Uzzināt vairāk

SIA Magrens

Mēbeļu ražošanas uzņemums SIA Magrens

Uzzināt vairāk

Vārds “kumode” ir cēlies no franču valodas un tulkojumā nozimē “ērtība”. Un tik tiešām, šī mēbele apvieno sevī funkciju, kurai jāpadara mājas iemītnieka dzīve ērta. Kumode ir ļoti daudzfunkcionāla mēbele, tā parasti neaizņem daudz vietas un ir ļoti praktiska. Tajā var savietot visas nepieciešamās lietas, sākot ar gultas veļu, beidzot ar visādiem sīkumiem, kuriem vienmēr ir jābūt pa rokai. Šai skapja tipa mēbelei ir ļoti plašas, lielas un galvenais dziļas atvilktnes, kur patiešām var ievietot dažāda izmēra svarīgas lietas.

Pirmās kumodes parādījās Itālijā, 17.gadsmitā. Kā runā vēsture, kumodes esot cēlušās no parasta kofera, kura izmērs laika gaitā palielinājās un vēlāk tam tika pievienotas atvilktnes. Ierastās pazīmes pēc kurām var atpazīt kumodi ir atviktnes, kas sakārtotas cita virs citas. Senākos laikos kumodes bija prestižu cilvēku mājas vietās, tās bija greznas un karalienes tur glabāja savus dārgos smaržu aromātus un rotaslietas.

Mūsdienās kumodes ir daudz un dažādas. Tagad tām ir dažāda izmēra atvilktnes, sarežģītas konstrukcijas. Ja agrāk tās bija samērā vienkāršas, standarta, tad tagad dizaineri ir gājuši laikam līdzi un pielāgojuši to mūsdienu cilvēka vajadzībām. Tām ir gan mazākas un seklākas atvilktnītes, gan lielas un dziļas. Mazās, protams, būs ērtākas, ja nepieciešams tur novietot rotaslietas vai kādu citu ikdienas sīkumu. Savukārt, lielākajās būs ērtāk novietot liela izmēra mantas. Kumodes kā senāk, tā arī mūsdienās palīdz uzglabāt dažādas mantas, tajā pašā laikā izskatoties ļoti skaisti. Tās ir gan praktiskas, gan kā interjera dizaina elements, bez kura nav iedomājama neviena guļamistaba. Ne velti antīkās kumodes ir nodotas mantojumā tālākajām paaudzēm. Tas tiešām ir lielisks un ļoti noderīgs izgudrojums.