Veikals Kumode

Veikals "Kumode"

Uzzināt vairāk

SIA Magrens

Mēbeļu ražošanas uzņemums SIA Magrens

Uzzināt vairāk

Skapis ir slēgta tipa uzglabājamā mēbele, kurai ir druvis. Tā, protams, var būt arī atvērta tipa mēbele. Iekšā tas visbiežāk sadalās vairākos nodalījumos un tam ir arī atvliktnes. Tāda mēbele kā skapis, ir ļoti plašs jēdziens. Ir tik daudz un dažādi skapji. Tiem var būt dažādi materiāli, dažādas formas un pielietojuma funkcijas. Vieni tiek izmantoti, lai uzglabātu drēbes, citi, lai garšvielas un vēl pavisam citi, lai uzglabātu kādas mantas. Katrā mājoklī atrodas dažāda veida skapji, kas paredzēti visdažādākajām mantām un drēbēm. Tā kā bieži vien mantu ir vairāk un smagākas nekā šķiet, ir svarīgi, lai mēbele, kur tās likt, izturētu svaru un arī būtu pēc tam ērti atrast visu, kas nepieciešams. Tāpēc ļoti labs risinājums ir koka skapji. Dabīgas krāsas skapis, kas izceļ koka faktūru, iedzīvinās jebkurā telpā mājības sajūtu. Ne visiem cilvēkiem patīk pārspīlētās modernisma tendences, kad skapis vairs neizskatās pēc skapja, bet pēc nenosakāmas formas un materiāla veidola, līdzinoties kādam interjera priekšmetam. Koka materiālu ir arī viegli pārkrāsot vai uz tā uzgleznot, pateicoties tā lieliskajām uzsūkšanas īpašībām.

Arī senākos laikos mēbeles, tajā skaitā skapjus, taisīja tieši no koka. Jo šis materiāls bija diezgan pieejams, viegli apstrādājams un salīdzinoši viegls. Koks vienmēr ir bijis svarīga pasaules sastāvdaļa, jo dod skābekli. Senie latvieši ticēja, ka ja mājā atrodas no koka darinātas mēbeles, tad tās iemītniekus nekad nepiemeklēs bads un ūdens trūkums.

Koka skapji ir lieliska izvēle, jo tas tomēr ir samērā unikāli. Tāpat kā cilvēki, arī koki nav vienādi. Katrs skapis atšķirsies un tieši tāds kā jums, nebūs nevienam, jo atšķirsies ar rakstu un krāsas pārejām.