Instrumentu aksesuāri

Instrumenti bieži vien nāk ar papildus aksesuāriem, līdz ar to tie arī ir tās daļas, kas parasti nolietojas visātrāk. Tas ir dabisks process un tajā pa laikā ir iespējams vienu instrumentu aprīkot ar dažādiem papildus aksesuāriem, kas palielina to funkcionalitāti.

Daudzi no papildus piederumiem ir metāla un akmens apstrādei, sevišķi darbiem, kas ir saistīti ar urbšanu un skrūvēšanu. Ir iespējams iegādāties urbjus kokam, caurumzāģus, kroņurbjus, urbjus akmenim vai betonam, piederumus urbjmašīnai, urbjus metālam, stiklam, keramikai vai universālus urbjus. Pieejami ir arī uzgaļu un urbju komplekti. Svarīgas ir arī skrūves lentās, uzgaļi, spēka patronas, pakāpjveida vai konsuveida urbji dažādu darbu darīšanai, drāšu sukas tīrīšanai. Atsevišķi ir arī akumulatoru urbjmašīnu piederumi un skrūvgriežņu piederumi. Papildus akumulatoru lādēšanai svarīgi var būt arī lādētāji kā Makita lādētājs četriem akumulatoriem.

Daudz piederumu ir arī dārza un meža tehnikai. Visbiežāk parasti nākas iegādāties eļļas, lai ieeļļotu ķēdes un dažādas citas instrumenta daļas. Arī pašas zāģu ķēdes mēdz nolietoties, līdz ar to ir svarīgi tās nomainīt vai iegādāties speciālu asināšanas aprīkojumu, lai ķēdi padarītu atkal asu. Papildus aprīkojums nepieciešams arī zāles pļāvējiem un trimmeriem kā trimmeru spoles un auklas, kas kalpo tieši tāpat kā pļaujmašīnu naži un trimmeru un krūmgriežu asmeņi. Atsevišķi ir arī skarifkatora piederumi kā rullis tīrīšanai. Daudziem instrumentiem ir arī iebūvētas lampas un gaismas, kas mēdz nolietoties, līdz ar to ietekmējot visu instrumenta darbību.

Kalšanai un urbšanai ir pieejami dažādi perforatoru un atskaldāmo āmuru piederumi kā pīķi un kalti ar dažādiem stiprinājumiem (1/8, 19 mm, 21 mm, 30 mm) u.c.

Papildus instrumenti nāk klāt praktiski jebkuram instrumentam. Tie ir augstas kvalitātes un viegli uzstādāmi, ja ir iegādāti atbilstoši izmēriem un uzstādāmajām prasībām. Pat lāzeru instrumentiem nāk papildus aksesuāri, kas var būt noderīgi darba papildus prasībām. Laika gaitā ir iespējams uzlabot instrumentu tā, ka produktivitāte un funkcionalitāte tiek uzlabota vēl vairāk, sekojot līdzi mūsdienu izaicinājumiem.

Lasīt tālāk