Apdares materiāli

Laika gaitā ir iespējams novērot, ka ēku fasādes un citas cilvēku mājvietu un ēku daļas dabiski noveco un tāpēc tām ir nepieciešama papildus uzmanība, kopšana vai dažādu risinājumu piemeklēšana atkarībā no apkārtējās vides, gaumes un citiem iemesliem. Augstas kvalitātes apdares materiāli spēj pasargāt virsmu no saules, lietus un citu apstākļu iedarbības kā arī priecēt acis. Krāsas, eļļas un lakas ir populārākās aizsardzības iespējas, kam ir plašas iespējas, kuras vērts izmantot.

Krāsas atšķiras ne tikai pēc toņa, ko var piešķirt virsmai, bet arī konsistences. Ir izstrādātas speciāli iekšdarbu krāsas, ārdarbu (fasādes) krāsas, lineļļas krāsas u.c. Iekšdarbu krāsu galvenās funkcijas ir vai nu tās ir piemērotas sienām vai griestiem. Tās var funkcionēt arī abām virsmām, sīkāk tas ir norādīts uz iepakojuma un produkta aprakstā. Krāsotā virsma paliek izturīga pret mitrumu, kā mazgāšanu. Tas ir sevišķi labs risinājums vietām, kur ir palielināts mitrums. Svarīgi atcerēties, ka krāsu ir jāuzklāj uz tīras un nogruntētas virsmas. Fasādes krāsas papildus pasargā pret ultravioleto starojumu un ar to var krāsot betona, ķieģeļu, koka virsmu un apmestu virsmu.

Koksnes aizsardzībai populāras ir lakas, kas garantē izturību pret mitrumu, temperatūru un sārmu iedarbību. Akrila krāsas ar laiku nekļūst dzeltenas un tās ātri žūst. Virsmai, kuru ir paredzēts apstrādāt, ir jābūt sausai, tīrai un attaukotai. Vienkomponentu akrila laka ir paredzēta izmantošanai gan iekštelpās, gan ārpus telpām, līdz ar to lieliski piemērota ne tikai parketa un koka grīdas virsmām, bet arī ārējam ēkas apšuvumam. Sevišķi labi tas var izskatīties pirtiņai, vienlaikus saglabājot redzamu dabīgā koka tekstūru. Pirms uzklāšanas, virsmu var nākties ne tikai atbrīvot no iepriekšējā seguma, bet arī jānoslīpē, lai iegūtu virsmu, kas ir ne tikai gluda, bet arī bez netīrumiem un putekļiem.

Apdares materiāli ir pieejami dažādā klāstā atkarībā no paredzētā veida un virsmas. Katrs var atrast sev piemērotāko, kas kalpos gadiem ilgi un ar nelielu atjaunināšanu palīdzēs saglabāt virsmu vienmēr lielisku un piesaistošu.

Lasīt tālāk