Apkure

Ir pieejami dažādi risinājumi, kā radīt un saglabāt siltumu telpās, kas ir jo svarīgi vēsākajos gada mēnešos. Apkures un viedi ir daudz un dažādi, tāpēc ir vērts uzzināt vairāk par iespējām.

Lielākais trūkums apkurei ar malku ir tas, ka automatizācija ir zema un līdz ar to ir nepieciešams liels fiziskais darbs, lai sasildītu telpu. Cietā kurināmā katli lielākoties ir piemēroti malkai, briketēm un akmeņoglēm. Čuguna kalti kalpo vidēji 20-35 gadus.

Pēdējo gadu laikā ir sevišķi novērojams tas, ka granulu katli kļūst arvien populārāki, jo tie spēj nodrošināt gandrīz pilnīgi automatizētu apkuri. Praktiski viss, kas ir jāveic ir pāris reizes nedēļā jāpapildina granulu tvertne un pāris reizes mēnesī tā jāiztīra. Kurš gan nevēlētos noregulēt sev vēlamo temperatūru telpā jebkurā diennakts laikā? Tas ir iespējams neatkarīgi no āra temperatūras.

Siltumu var iegūt arī no atjaunojamajiem dabas resursiem (zeme, gaiss, ūdens), pateicoties siltumsūkņiem, kas ir lielisks tālejošs ieguldījums. Pārsvarā darbībai tiek izmantota elektroenerģija, kas ļauj iegūt siltumu no izvēlētā avota. Ir novērojams arī siltumsūkņu pieaugums to augstā lietderības koeficienta dēļ. Ja īpašumā ir pietiekama zemes platība, cauruļu sistēma var tikt ierīkota. Ja netālu ir ūdenskrātuve, arī to var izmantot kā avotu siltumernerģijas iegūšanai. Gaisa siltumsūknis, kas izmanto freonu no ārējā bloka, kas ar ārējo gaisu tiek sasildīts. Pēc tam iegūtais siltums tiek pārnests uz apkures ūdeni. Radiatori tālāk palīdz iznēsāt siltumu pa visu telpu. Papildus radiatoriem, ērtībai var uzstādīt dvieļa žāvētājus vai citus ērtus risinājumus. Ja jums nepatīk auksta grīda, ir iespējams ierīkot apsildāmo grīdu. Arī elektriskie sildītāji un saules baterijas ir lielisks papildinājums modernam risinājumam.

Papildus apsildes sistēmai un siltā ūdens ieguvei tiek izmantot arī boileri, kas ļauj iegūt patīkamas temperatūras siltumu jebkurā vēlamajā laikā ātri.

Apkures risinājumu klāsts ir plašs un efektīvs, ļaujot atrast piemērotāko veidu kā apsildīt pat garāžu un citas telpas, kas parasti ir ļoti augstas. Svarīgi ir arī neaizmirst par papildus siltumizolāciju lai palīdzētu saglabāt siltumu.

Lasīt tālāk