Būvmateriāli

Būvmateriāli ir noderīgi dažādu ideju realizācijai sākot no nelielas stabilas piemājas siltumnīcas izbūves un beidzot ar pašam savu māju.

Aizvien populārāks būvmateriāls ir reģipsis, jo tas ir materiāls ar kuru ir iespējams izveidot visdažādākos profilus daudz vieglāk un ātrāk. Ģipškartona plāksnes sastāv no sapresētas ģipša masas, kas aptverta ar kartonu. Pēc tam to ar tieši piestiprināt uz metāla, koka vai metāla karkasa. Tajā pat laikā plāksne arī labi izolē skaņu un tai piemīt neizsmeļamas iespējas kā veidot tālāko dekoratīvo apmetumu. Reģipsis ir izmantojams iekštelpās griestiem un sienām.

Ārdarbiem ir citi materiāli kā bloki (gāzbetona, keramzītbetona, dzelzbetona u.c.). Kā vienu no veidiem, kuru ir vērts pieminēt sīkāk, ir U-bloki, kas tiek izgatavoti no autoklavēta gāzbetona. Tie ir pieejami dažādā platumā ar gludu virsmu un ”U” formu, kas ir sevišķi piemēroti monolīto betona joslu veidošanai ar palielinātu konstrukcijas stiprumu. Šo risinājumu visbiežāk izmanto logu un durvju ailu pārsedzēs. Betonēšanā nozīmīgi ir arī mazāki piederumi kā armatūras siets, kas tiek lietots grīdu un pamatu lietošanā. Metāla statņi ir papildus materiāls, kas var tikt izgatavots no unikālas sagataves un būt lielisks papildinājums interjeram un eksterjeram. Ir arī dažādi citi metāla izstrādājumi, kurus var pielietot sētām, margām, mēbelēm un citiem. Dizainiskos risinājumos var izmantot arī metāla profilētās loksnes. Attiecībā uz lielākiem darbiem, ir vērts pievērst uzmanību arī siltumizolācijas materiāliem. Tradicionālākais no tiem ir akmens vate un minerālvate. Beramo akmens vati visvairāk mēdz izmantot bēniņu pārsegumiem. Tas ir arī lielisks risinājums siltumizolācijai vietās, kas ir grūti pieejamas. Vieglo fasāžu sienu un vieglo konstrukciju siltumizolācijai ir radīta minerālvate. Vietās, kur nav liela mehāniskā slodze vai ir neliela mehāniskā slodze (sienu siltumizolācijā) tiek izmantot arī putupolistirols. Tas spēj piekļūt pat vismazākajām šķirbām.

Plašais būvmateriālu klāsts ļauj atrast nepieciešamo dažādos būvniecības vai ar būvniecību saistītos darbos. Augsta kvalitāte un kompaktais iepakojums nodrošina ērtu piegādi un lietošanu jebkuram izvēlētajam darbam. Laiks iegūt jaunus materiālus projektu realizēšanai.

Lasīt tālāk