Gāzes baloni

Gāzes baloni tiek izmantoti jau vairākus gadus. Laika gaitā to ietekme nav mazinājusies, jo joprojām ir daudzas saimniecības, kas tos izmanto. Tāpat tos var un bieži vien ir nepieciešams izmantot dažādos celtniecības darbos.

Pārsvarā gāzes baloni, kas ir 27 l vai citos tilpumos tiek izmantoti sadzīves vajadzībām kā gāzes plītīm. Gāzes svars ir aptuveni vai nedaudz vairāk kā 10 kg. Ir pieejami arī 50 l gāzes baloni ar gāzes svaru ap 20 kg un lielāki baloni, kas var tikt izmantoti gan saimniecības vajadzībām, gan celtniecībā. Pārsvarā tie visi ir uzpildīti ar propāna-butāna maisījumu, kas tiek veikts speciālās gāzes uzpildes bāzēs. Tam ir nepieciešamas speciālas kompjutarizētas iekārtas, lai uzpilde būtu pēc iespējas kvalitatīvāka. Pēc tam ir iespējams balonus atgriezt atpakaļ vai izmantot no jauna. Nelielākie baloni var tikt izmantoti pārnēsājamās iekārtās vai pārgājienos. Standarta baloni (27 l) pārsvarā tiek izmantoti gāzes plītīm, kas joprojām tiek plaši izmantotas, terases sildītājiem un kemperiem un tajā pat laikā arī celtniecības darbos. Tie atbilst Eiropas Savienības drošības un kvalitātes prasībām, līdz ar to tam ir drošs vārsts un „apkakle”, kas samazina negadījumu iespējamību sadzīves vai celtniecības gadījumā. Tos var arī paslēp virtuves skapītī un citās vietās. Ir iespējams izveidot vai iegādāties speciālus stendus uzglabāšanai, kas izskatās estētiski un vienlaikus ir droši attiecībā arī uz pašiem lielākajiem baloniem. Lielāki baloni var tikt izmantoti arī telpu apkurei, sevišķi zinot faktu, ka gāze nav nemaz tik dārgs apkures variants un aizvien biežāk tiek izmantots kā efektīvs aizstājējs dažādiem citiem apkures līdzekļiem kā malkai, elektrībai u.c. Pārsvarā baloni nāk 5, 27, 46, 50 un 79 l tilpumos, līdz ar to saglabājot iespēju atbilst dažādām klientu prasībām.

Gāzes baloni joprojām var tikt un tiek izmantoti dažādās iekārtās gan saimniecības, gan celtniecības vajadzībām. Tie ir droši un izturīgi, līdz ar to nav jāuztraucas par ugunsdrošības vai citiem draudiem. Tos var arī uzpildīt no jauna vai atgriezt balonu uzpildes punktos bezmaksas.

Lasīt tālāk