Jumtu materiāli

Jumts ir viena no svarīgākajām ikkatras ēkas sastāvdaļām ir, līdz ar to ir svarīgi atrast ēkai piemērotāko un pasargāt no nelabvēlīgās vides iedarbības. Papildus elementi un profesionāla uzstādīšana ļauj iegūt lielisku rezultātu jebkurā laikā.

Plaši izmantots standarts ir kļuvušas viļņotās loksnes. Tās ir iespējams uzstādīt jebkādam ēku tipam – dzīvojamajām, vasarnīcām, valsts, saimniecības, sabiedriskajām, palīgēkām, ražošanas un citām. Materiāls ir izturīgs pret uguni, koroziju un laika maiņu. Līdz ar to nav pārsteigums, ka šāds jumta segums var saglabāt noturību 20 un vairāk gadus. Dažādie toņi ļauj izvēlēties jumta krāsu, kas šķiet vispiemērotākā. Loksnes ir jau ar nogrieztiem stūriem un izurbtiem caurumiem, atvieglojot montāžas darbus.

Tiem, kuriem patīk jumts no smalkākām detālām, šindeļa jumts ir lieliska izvēle. Šindeļi tika izgatavoti jau 1863. gadā un kopš tā laika ir kļuvuši par visplašāk izmantoto materiālu jumta segumam. Lielākā daļa no šindeļa jumta daļām var atgādināt bišu šūnas. Tas ir pilnībā estētisks un pieejams dažādās formās. Svarīgi ir sekot līdzi, vai jumta slīpums ir atbilstošs iespējām. Ir pieejami arī pašlīmējošie šindeļi, kas samazina uzstādīšanas laiku. Īpašs bituma slānis nodrošina ilgstošu aizsardzību. Vidējais garantijas laiks ir 20 gadi.

Tradicionāls risinājums, kas arī sastāv no mazākiem posmiem ir arī metāla dakstiņi. Tie spēj radīt tradicionālu un klasisku izskatu jebkurai ēkai. Īpatnējais izrobotais profils rada lielisku arhitektūras stilu, kas spēj sekot laikam. Pamatā tam ir tērauda loksne, kas ir pārklāta ar alumīniju un cinku, tādējādi padarot to unikālu, elastīgu un izturīgu.

Nedrīkst aizmirst arī par jumta ventilāciju, kas palīdz gaisam cirkulēt tam cauri un ir atkarīga un jumta veida. Tas var palīdzēt arī siltumizolācijas ventilācijai un ūdens tvaika novadīšanai. Papildus jumta segumā vajag ierīkot arī antenas izeju. Papildus pieslēguma elementi var palīdzēt padarīt vadus un savienojumus mazāk pamanāmus.

Jumta segumiem ir visdažādākie risinājumi, kas ir svarīga jebkuras ēkas daļa. Izvēlei ir jābūt saskaņotai un pārdomātai, lai izvēlētos pašu labāko jumtu, kas būs funkcionāls un estētisks.

Lasīt tālāk