Termometri

Dažādu rādītāju mērījumiem ir svarīgi, lai būtu atbilstoši termometri, kas darbojas efektīvi un droši dažādos apstākļos. Tos ir iespējams uzstādīt un izmantot dažādās ierīcēs sadzīves un daudz profesionālākām vajadzībām.

Ir pieejami dažādi gaisa plūsmas mērītāji jeb anemometri. Kā vienkāršāko var minēt digitālo rokas anemometru ar spārniņa devēju, kas ir pilnībā digitāls un precīzs ātriem kontrolmērījumiem. Areometri kalpo blīvuma un koncentrācijai mērījumiem. Tie ir dažādu veidu atkarībā kurā vidē vai vielā ir nepieciešams veikt mērījumus – spirtam, alkoholam, naftas produktu blīvumam (dīzeļdegviela, kerosīns, benzīns u.c.). Sadzīvē biežāk izmantojami ir dažādi bezvadu termometri jeb higrometri. Viens no variantiem ir bezvadu (868 Hz) termometrs baseinam. Ir iespējams mērīt arī spiedienu ar dažādiem manometriem, kuri atšķiras pēc mērāmā spiediena diapazona. Tos parasti izmanto šķidrumiem un gāzēm. Ir iespējams izmērīt arī elektromagnētiskā lauka starojuma līmeni ar elektromagnētiskā lauka mērītājiem. Ērti lietošanai ir ieduramie termometri. Ikdienas mērījumiem var tikt izmantots arī infrasarkanais termometrs un termovizors. Ir pieejams arī sauna termometrs uz koka pamatnes, loga termometrs, higrometrs, outdoor termometrs, termohigrometrs temperatūras un mitruma mērīšanai telpās, ielas termometrs, lielā izmēra termometrs ar kuru var izmērīt -40 līdz +50o C. Ir pieejami arī sienas pulkstenis un termometrs jeb divi vienā vai laika stacija ar papildus datiem. Apgaismojuma mērīšanai tiek izmantoti luksometri. Precizitātes garantam tiek izmantoti arī termometri ar kalibrēšanas sertifikātu. Troksni var izmērīt ar trokšņu mērītājiem, kas var būt sevišķi svarīgi vietās, kur cilvēks ir pakļauts lielam troksnim, lai noskaidrotu vai un kādi papildlīdzekļi ir jāizmanto. Ir iespējams iegādāties arī multifunkcionālos mērītājus, kas ļauj veikt vairākus mērījumus ar vienu ierīci.

Dažādi moderni termometri sniedz iespēju izmērīt praktiski jebko dažādās vidēs. Šādā gadījumā nav pārsteigums, ka ir iespējams noskaidrot mitrumu, apgaismojumu, elektromagnētisko lauku un citus mērījumus precīzi jebkurā laikā, kā arī sekot līdzi izmaiņām, kas daudzos gadījumos var būt būtiski gan pašam, gan apkārtējai videi. Termometrus var uzstādīt arī dažādās iekārtās un līdz ar to vēl vairāk palielināt to funkcionalitāti.

Lasīt tālāk