Areometri. Blīvuma un koncentrācijas mērītāji

Areometri tiek saukti arī par hidrometriem un ir paredzēti alkohola koncentrācijas noteikšanai dažādos šķidrumos. Tos var saukt arī par alkohola blīvuma mērītājiem vai noteicējiem. Šādas ierīces var būt noderīgas dažādu mērījumu veikšanai šķidrumiem ar kuriem var nākties saskarties remontdarbu vai būvniecības laikā, kā arī dažādās citās nozarēs, kur ir nepieciešams veikt precīzus šķidrumu blīvuma mērījumus.

Areometri pārsvarā darbojas o…10% vol. robežās un ir kalibrēti pie 20oC. To mērīšanas iedaļas mēdz atšķirties, bet pamatā viena iedaļa atbilst 0,1%. Ierīces tiek ražotas dažādu šķidrumu mērīšanai, pārsvarā tas ir naftas produktiem, bet var izmantot arī dažādiem citiem šķidrumiem un to blīvuma mērīšanai. Plaši šādas ierīces tiek izmantotas arī tādu šķīdumu kā skābes, sārmu un sāls maisījumu mērīšanai. Ierīces ir izgatavotas no stikla. Pārsvarā pieļaujamā kļūda ir +/-1. Mērīšanas diapazons, iedaļas vērtība, kalibrēšanas intervāls, tilpuma procenti un citi mērījumi var atšķirties līdz ar to ir iespējams atrast piemērotāko dažādām vielām precīzākiem mērījumiem. Parasti labiem mērījumiem ir vēlams ievērot temperatūru 20oC (+/-2oC). Jo lielāks ir mērīšanas diapazons, jo lielāka ir iespējamā kļūda, bet tik un tā tai nevajadzētu būt lielākai par 0,2.

Areometri tieši naftas produktu (benzīna, naftas, dīzeļdegvielas u.c.) blīvuma noteikšanai ir iespējams mērījumus veikt -20oC…+35oC. Ieteicamā robeža ir 670-750kg/m3. Pieejami ir arī areometri etilspirta blīvuma noteikšanai ūdens šķīdumos. Tā ķīmiskā formula ir C2H5OH, 0 - 60%, -25°C...+35°C. Mājsaimniecībā var izmantot areometru alkoholam ar mērīšanas diapazonu 0..96°. Tas var būt noderīgi, lai zinātu cik daudz ir pievienots alkohola kādā izstrādājumā, kuru ir paredzēts lietot vai kā citādi izmantot.

Areometri ir augstas kvalitātes un spēj sniegt precīzus mērījumus dažādos šķidrumos. Līdz ar to tie labi kalpo gan mājsaimniecības vajadzībām, gan daudz profesionālākām, piemēram, rūpniecības vajadzībām u.c. Katrs var atrast kvalitatīviem izstrādājumiem pielietojumu un līdz ar to iegūt lieliskus mērījumus, kurus tālāk izmantot analizē, modificēšanai un citiem risinājumiem. Ir daudz iespēju, ko var sniegt šādi instrumenti, ja tiek pareizi pielietoti.

Lasīt tālāk
Kārtot preces pēc nosaukuma (dilstošā secībā) Rādīt vispirms lētākās preces
Rāda: 1 - 5 no 5 preces