Bezvadu termometri - higrometri

Bezvadu termometri ir moderns risinājums, kas tiek plaši izmantots dažādās jomās, lai iegūtu lieliskus datus, kurus pēc tam analizēt un pielietot tālāk. Jaunā tehnoloģija nepieviļ nekādos apstākļos un ir arī ērti lietojama, bet tas vēl nav viss.

Higrometri pamatā ir ierīces gaisa mitruma un temperatūras mērīšanai. Tos joprojām plaši pielieto gan telpās, kur uzturas cilvēki kā arī ražošanas telpās, noliktavās, bibliotēkās, muzejos u.c., kur ir vajadzība pēc gaisa mitruma un temperatūras kontroles, lai cilvēkiem vai kādiem no priekšmetiem tas būtu atbilstoši. Lai cik neparasti tas varētu likties, bet ar higrometriem ir iespējams noteikt arī cilvēka komforta līmeni. Tas ir pavisam vienkārši: 40-60% mitrums ir atzīts par komfortablāko cilvēkam. Ar ierīci var mērīt arī citu gāzu mitrumu. Ierīces darbības princips nemaz nav tik sarežģīts kā varētu likties. Mūsdienīgajos elektriskajos higrometros izmanto stikla vai cita izolējoša materiāla plāksnīti, kas ir pārklāta ar higroskopisku slāni (litija hlorīdu ar saistvielu u.c.). Ja mainās gaisa mitrums, vienlaikus mainās plāksnītes elektriskā pretestība, kas gan ir atkarīga arī no temperatūras. Līdzīgs darbības princips ir arī vienkāršākajiem keramiskajiem higrometriem, kuros izmanto dažu keramisku materiālu spēju mainīt pretestību atkarībā no mitruma. Papildus ar higrometriem var lietot termometru, pulksteni ar radio kontroli u.c. Visu nepieciešamo informāciju ir ērti nolasīt un iestrādīt ierīci atbilstoši vajadzībām. Ir svarīgi izmantot ierīci, jo pārāk liels mitrums vai tā trūkums var izraisīt hronisku nogurumu, neuzmanību, atmiņas traucējumu, problēmas ar ādu (piemēram, novecošanos). Cilvēkam, kas sastāv no 70% no ūdens, sauss gaiss ķermeņa ādas uzturēšanai normālā stāvoklī patērē vairāk mitruma nekā plānots. Tā rezultātā tiek ietekmēti arī citi orgāni, rodas slēptās slimības un var izveidoties hroniskas slimības, piemēram, astma, bronhīts u.c., ko veicina pārāk sauss telpu klimats, kas vienlaikus izraisa putekļu uzkrāšanos.

Higrometri ir svarīgi dažādu telpu uzturēšanai un sevišķi ja tajās uzturas cilvēki, jo nepareizs gaisa mitrums bieži vien var izraisīt neatgriezeniskas problēmas.

Lasīt tālāk
Kārtot preces pēc nosaukuma (dilstošā secībā) Rādīt vispirms lētākās preces
Rāda: 1 - 4 no 4 preces