Elektromagnētiskā lauka mērītāji

Elektromagnētiskā lauka mērītāji tiek izmantoti aizvien plašāk, lai varētu veikt precīzus radiācijas līmeņa mērījumus, kas īstenībā ir visur apkārt pat to nenojaušot. To ir iespējams veikt tikai ar atbilstošiem instrumentiem un šādi mērītāji ir lieliski paredzēti šādam uzdevumam.

Elektromagnētiskā lauka mērījumi kļuva populāri jau pēc tam, kad 1780. gadā Bendžamins Franklins atklāja elektrību, 1888. gadā Heinrihs Hercs demonstrēja elektromagnētisko signālu bezvadu izplatīšanos un 1901. gadā Giljelmo Markoni demonstrēja bezvadu transatlantisku informācijas pārraidi un līdz mūsdienām vide ir kļuvusi pārpildīta ar elektromagnētisko lauku. Magnētisko starojumu izstaro jebkura elektriskā ierīce. Tas var radīt dažādu ietekmi uz veselību, līdz ar to arvien svarīgāk ir noteikt to intensitāti un izcelsmes avotus. Elektromagnētiskā lauka mērījumi tiek apzīmēti ar EMF un elektromagnētisko savienojamību ar EMC. Ir noteiktas pieļaujamās izstarojumu normas, līdz ar to elektromagnētiskā lauka mērītāji ir būtiski normu noteikšanā. Starojumu ietekme ir atkarīga vai tas ir elektriskais lauks, magnētiskais lauks, elektromagnētiskie viļņi, kā arī intensitātes un starojuma frekvences. Elektriskais lauks un zemfrekvences elektromagnētiskais lauks cilvēka ķermenī rada elektrisko strāvu, bet augstfrekvences starojums var izraisīt ķermeņa bīstamu iekšējo uzsildīšanu, kas savukārt visvairāk ietekmē cilvēka acis, locītavas un smadzenes.

Elektromagnētiskā lauka mērītāji ir portatīvas mēriekārtas elektromagnētiskā lauka selektīviem un vienlaikus precīziem mērījumiem 100 kHz līdz 3 GHz diapazonā. Iekārtā ir izotropiskā (virzienā neorientēta) antena apkārtējā lauka mērījumiem un vienvirziena antena izstarojuma avota noteikšanai. Iekārtas masa ir neliela un to var ielikt kabatā. Tā darbojas ar bateriju, līdz ar to iekārtu ir iespējams darbināt vismaz 4 stundas. Ūdensnecaurlaidīgais korpuss un lielais ekrāns ar apkārt izvietotajiem funkcionālajiem taustiņiem padara to ērti lietojamu lauka apstākļos neatkarīgi no ārējā vides.

Elektromagnētiskā lauka mērītāji ir paredzēti gan profesionāliem mērījumiem bezvadu sakaru aparatūras uzstādīšanas un/vai ekspluatācijai gaitā, gan elektromagnētiskā lauka intensitātes mērījumiem apkārtējā vidē un profesionālās darba vietās. Iekārtas ir iespējams izmantot pat laukā ar intensitāti virs 200 V/m. Šādi mūsdienīgi instrumenti ir efektīvi un precīzi.

Lasīt tālāk
Kārtot preces pēc nosaukuma (dilstošā secībā) Rādīt vispirms lētākās preces
Rāda: 1 - 2 no 2 preces