Infrasarkanie termometri un termovizori (IR-kamera)

Infrasarkanie termometri un termovizori ir daudzfunkcionāli instrumenti, kas modernos laikos ļauj sasniegt lieliskus rezultātus neatkarīgi no izmantošanas biežuma un vietas.

Ir pieejami dažādi infrasarkano termometru un termovizoru modeļi, kas var tikt pieskaņoti dažādām vajadzībām. Infrasarkano termometru jeb pirometru darbības princips balstās uz vienādo viļņu izstarojošas enerģijas vērtības mērīšanas IR spektrā. Tas nozīmē, ka mērot fiziskā ķermeņa (priekšmeta) izstarojumu parametrus, jo īpaši ņemot vērā intensitāti un spektru IR termometrs netieši mēra virsmas temperatūru. Parasti lai noteikt punktu jeb apļa platību mērīšanas virsmā termometrs ir aprīkots ar lāzera tēmēkli, bet ne visiem modeļiem darbības princips ir vienāds. Ir modeļi, kuros ir apvienots infrasarkanais termometrs un ieduramais termometrs, kas veic būtībā to pašu funkciju, bet sniedz iespēju iegūt daudz precīzākus mērījumus. Infrasarkanie termometri sniedz iespēju veikt vienkāršus ikdienas mērījumus ar mērīšanas diapazonu -50°C līdz +330°C vai nedaudz atšķirīgu atkarībā no modeļa. Lielais ekrāns ar digitāliem cipariem ļauj viegli nolasīt datus. Papildus pogas ļauj viegli kontrolēt ierīci sev vajadzīgajos iestatījumos. Augsta precizitāte un ergonomisks dizains. Pateicoties iebūvētai speciālai stikla lēcai ir iespējams izmērīt pat 13mm lielu priekšmetu attālumā ne vairāk kā 140mm. Izšķirtspēja ir aptuveni 0.1°C. Ieteicamā darba temperatūra ir 0°C...+50°C. Mērīšanas veikšanai ir nepieciešams tikai 0,3 sekundes. Ir iespējams izvēlēties starp temperatūras mērīšanu pēc fārenheita vai celsija skalas. Parastā spektrālā reakcija ir 8...14 µm. Papildus mērījumu saglabāšanai ir pieejama arī atmiņas karte, kuru var ievietot dažādos modeļos.

Infrasarkanie termometri un termovizori ļauj iegūt precīzus mērījumus, ko izmantot lai noteiktu temperatūru pārtikā, ierīces un citur. Ir pieejami modeļi, kurus var izmantot arī sprādzienbrīstamās vietas. Ir iespējama bezkontakta virsmas temperatūras mērīšana, kā arī parādās brīdinājuma signāls uz uzstādīto temperatūru. Lāzera tēmeklis padara visu mērīšanu daudz vieglāku. Šādi risinājumi ir lieliski piemēroti augstuma tiltiņu, izolācijas bojājumu novēršanai, sienas rasas mērīšanai, HVAC mērījumiem, klimata speciālistiem u.c. Šādā veidā ir iespējams sasniegt labu izolāciju daudz ātrākā laikā nekā tas būtu, ja tiktu par jaunu izolēta visa telpa.

Lasīt tālāk
Kārtot preces pēc nosaukuma (dilstošā secībā) Rādīt vispirms lētākās preces
Rāda: 1 - 8 no 8 preces