Konduktometri (EC) un TDS mērītāji

Konduktometri (EC) un TDS mērītāji ļauj veikt dažādus mērījumus šķīdumos. Tie ir droši un ar šauru diapazonu, ļaujot iegūt lieliskus rādījumus, kurus pēc tam var pielietot sev nepieciešamajā veidā.

Šāda veida mērītāji mēra konduktivitāti jeb šķidruma vadītspēju. Vienlaikus ar šiem instrumentiem ir iespējams izmērīt arī īt citus parametrus: temperatūru, pH u.c. Atsevišķiem modeļiem papildus ir automātiskā temperatūras kompensācija, kā arī iespēja pievienot dažādas zondes. Vairākiem mēraparātiem pastāv iespēja datus uzglabāt SD kartes atmiņā, kā arī izdrukāt. Digitālās informācijas iegūšana un izmantošana nav sarežģīta, līdz ar ierīces var izmantot jebkurš, kuram rodas nepieciešamība pēc šādiem datiem. Katram no modeļiem ir liels displejs, gumijas sānu malas korpusam, ērtākai noturēšanai rokās un augstākā mitruma un putekļu aizsardzības pakāpe IP67. Ir iespējama vienkārša un saprotama darbošanās, izmantojot T-pad tastatūru. Vienlaicīgi ierīce atbalsta automātisku ISM elektrodu atpazīšanu. Ir iespējama 1 punkta kalibrēšana vai manuāla konstantes ievade. Mērījumu veikšanai ir iespējams izvēlēties references temperatūru 20/25 °C. Temperatūras korekcijas režīms ir lineārais. Beigu punkta noteikšana ir automātiska vai arī nepārtraukta vadītspējas mērīšana. Mērījumu veikšana notiek lietotāja definētā laika intervālā. Ierīce ir vienlaikus pieejams elektrodu klāsts. Atsevišķiem modeļiem ir iespējama paroles aizsardzība, iespēja ievadīt parauga un lietotāja ID, iebūvēta datuma un laika funkcija, iespēja pārsūtīt datus uz datoru ar iestādīto programmu, kalibrēšanas atgādinājums u.c. funkcijas.

Līdzīgi darbojas arī TDS mērītāji. Tie būtībā ir ūdens tīrības mērierīces. Šādus instrumentus var uzskatīt par noderīgiem filtru, mājas akas un citu ūdens tilpņu ūdens pārbaudei. Šādas ierīces darbojas ar elektriskās konduktivitātes palīdzību izmērot izšķīdušo vielu daudzumu ūdenī. TDS nozīmē Total Dissolved Solids jeb tulkojumā no angļu valodas ”kopējie izšķīdušie minerāli”. Rezultāts ir nolasāms kā daļiņas uz miljonu (ppm). Mērītāja rezultāts ir jāreizina ar desmit, piemēram, ja displejā ir cipars 18, ūdenī izšķīdušo vielu koncentrācija ir 180ppm. Šāda ierīce ir lieliska lauksaimniecībā, kur visos mēslojumos iekļautās augu barības vielas ir minerāli, un ierīce ļauj noteikt, kāds ir precīzs pievienotā mēslojuma daudzums.

Lasīt tālāk
Kārtot preces pēc nosaukuma (dilstošā secībā) Rādīt vispirms lētākās preces
Rāda: 1 - 10 no 10 preces