Termometri - Higrometri (Gaisa mitrums)

Higrometri tiek izmantoti gaisa mitruma un temperatūras mērīšanai, vienlaikus iegūstot diezgan precīzus datus.

Absolūto gaisa mitrumu mēra ar absolūtajiem higrometriem, tomēr daudz biežāk mēra relatīvo gaisa mitrumu. Ir pieejai dažādi to veidi un līdz ar to nosaukums mainās, piemēra, higrometrus ar sausā un mitrā termometra principu, sauc par psihrometriem, higrometrus, kas reģistrē gaisa mitrumu līknes veidā uz papīra lentas - par higrogrāfiem. Ierīces, kurās apvienots termometrs un higrometrs ir termohigrometri. Absolūtie higrometri paredzēti absolūtā gaisa mitruma — ūdens tvaika daudzuma gaisa tilpuma vienībā — noteikšanai. Higrometri sastāv no virknē saslēgtām U veida caurulītēm, kas pildītas ar higroskopisku vielu. Kad pa caurulītēm tiek izsūknēt kāds gaisa daudzums, tajā esošais mitrums tiek absorbēts. Mitruma daudzums tiek noteikts caurulītes nosverot pirms un pēc lietošanas. Zinot ūdens masu un caurplūdušā gaisa tilpumu, ir iespējams noteikt ūdens absolūto saturu gaisā. Līdz ar to higrometri ir precīzas ierīces, tomēr ir vērts apzināties, ka mērīšana ir ilgstoša un darbietilpīga.

Ir dažādi iemesli, kāpēc ir vērts iegādāties higrometri. Daudzi no tiem ir pilnībā cilvēcīgi saprotami. Paaugstināts vai pazemināts ūdens atmosfērā telpā var izraisīt hronisku nogurumu, neuzmanība, atmiņas traucējumus, problēmas ar ādu, piemēram, novecošanos. Cilvēkam, kas sastāv no 70% no ūdens, sauss gaiss nepalīdz patērēt atbilstošu daudzumu mitrumu, lai āda būtu normālā stāvoklī. Rezultātā tas ietekmē arī citus orgānus un var izraisīt dažādas slēptas slimības. Pārāk sauss klimats izraisa arī putekļu uzkrāšanos, kas pēc tam var novest pie tādām veselības problēmām kā astma un bronhīts. Klimats var vecināt arī paaugstinātu iespēju vīrusiem un baktērijām. Tā ir tikai neliela daļa no problēmām, kas var rasties, ja netiek sekots līdzi atbilstošam mitruma klimatam.

Higrometri var palīdzēt var palīdzēt iegūt precīzu informāciju par gaisa mitrumu iekštelpās un āra telpās. Līdz ar to ir iespējams nojaust vai ir nepieciešams samazināt vai paaugstināt mitrumu gaisā. To var novietot uz galda vai piestiprināt pie sienas, līdz ar to iegūstot precīzus datus jebkurā nepieciešamajā laikā.

Lasīt tālāk
Kārtot preces pēc nosaukuma (dilstošā secībā) Rādīt vispirms lētākās preces
Rāda: 1 - 9 no 9 preces