Trokšņu mērītāji

Trokšņu mērītāji ir plaši izmantoti mērinstrumenti, kas garantē kvalitāti un iespēju izprast darba vai kādas citas vides iedarbību uz cilvēkiem u.c.

Trokšņu mērītāji tiek saukti arī par skaļuma mērītājiem. Tie pārvērš skaņu decibelos (dB). Ir noteikti pieļaujamie skaņas līmeņi un kad dB ir pārāk augsts un tas sāk negatīvi ietekmēt līdz ar to darbs vai uzturēšanās šādā vidē ir praktiski neiespējama vai veselībai kaitīga. Ir pieejami dažādi kompakti un viegli lietojami trokšņu mērītāji. Mazākie no tiem ir ērti pārvietojami un izmantojami jebkurā laikā, kad tas ir nepieciešams. To lielais LCD displejs sniedz iespēju nolasīt datus vienkārši kā arī sekot tā izmaiņām. Katram modelim ir atšķirīgs darbības diapazons, piemēram, 30...130dB. Iespējamā precizitāte ir līdz 94dB/1kHz ±2%, Izšķirtspēja - 0,5dB. Ierīces darbojas ar bateriju. To izmērs un svars ir pilnībā kompakts. Ir iespējams atrast arī daudzfunkcionālu mērītāju, piemēram, multiparametru mērītājs 4 in 1, kas apvieno tādas ierīces kā luksmetrs, skaņas mērītājs, termohigrometrs. Piekaujamais trokšņu līmenis dažādās telpās un vidē ir noteikts ar dažādiem normatīvajiem aktiem un vispārīgajiem noteikumiem. Saskaņā ar Ministru Kabinetu, ja komercdarbībā plānotās trokšņainākās iekārtas skaņas jaudas līmenis ir lielāks par 80 dB(A), pirms telpas izmantošanas prognozē akustisko troksni, tā iedarbību uz apkārtējām telpām un apkārtējo apbūvi. Ja pēc trokšņa līmeņa mērījumu rezultātiem darba vietā troksnis ir lielāks par ekspozīcijas robežvērtību, ir jāveic darba aizsardzības pasākumi, lai samazinātu trokšņa līmeni līdz ekspozīcijas robežvērtībai – 87 dB vai, ja iespējams, mazāk. Ar trokšņu mērītāju palīdzību ir iespējams veikt dažādus uzlabojumus un idejas kā padarīt telpas un vietas daudz efektīvāks.

Trokšņu mērītāji ir nelieli, kompakti un tajā pat laikā var sniegt precīzus mērījumus, līdz ar to nodrošinot efektīvu izmantošanu dažādos apstākļos un vidē. Šāds risinājums ir sevišķi svarīgs vietās, kur ir paaugstināts trokšņu līmenis un notiek darbs, jo cilvēkiem var būt nepieciešams skaņu izolējošas austiņas un citas lietas, kas ļauj samazināt trokšņu līmeni vai tā iedarbību uz cilvēkiem.

Lasīt tālāk
Kārtot preces pēc nosaukuma (dilstošā secībā) Rādīt vispirms lētākās preces
Rāda: 1 - 4 no 4 preces